[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· taki:
Náhodne vybratá fotka-taki-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - Nová tvár PaR

Späť k témamStránky: [1] [2] [3]
poslal: papo26. Júla 2011., 21:17
juuuuj, nesvietil mi príspevok, odpovedal by som ti hneď. obávam sa, že ťa kamaráti z mokrej štvrte nepochvália, že si neodpustíš svoje rýpanie.
keby si bol génius, tak pridáš ešte dva ďalšie príspevky, ktoré broja proti pribine. ale ty si len mimoriadne inteligentný. niet sa čo čudovať, veď PaR je časopis SPZ. aspoň podľa Hlavných úloh... z IX snemu spz. neviem, aký hlupák to písal, ale ten už v tom čase patril niekomu inému. ale tvojim spolubojovníkom to nevadí. mal si ho veru radšej celý pokukať. zábavné na tom je, že PaR skutočne informuje tendenčne, jednonne. videl si tam už niekedy aj článok o Pribine? je to riadna poľovnícka organizácia, zaregistrovaná, ale nás sa nik na naše stanoviská nik nepýta. vieš prečo? lebo len spzťácke sú jedine správne. lebo tam všetko vedia, sú rovní bohu, môžu robiť čo chcú, zákon, nezákon. a ty, inteligent tu ešte provokuješ, dráždiš. verím, že boj o zlatú medailu spz nezostane nepovšimnutý a prajem ti ju od srdca. možno by ti ešteviac pomohlo, keby si dostal nejakú ženu z rodiny do klubu poľovníčok. tam berú aj nepoľovníčky a majú aj medzinárodný úspech. za rok je ich už vraj 30. nenapadá ma, ako ti ešte pomôcť.
ale keď už máš tie dobré vzťahy, snáď by si mohol pomôcť aj iným, napr. s uznesením snemu spk, dodnes ho akosi nie je, aj zmena stanov bola, niet jej... nuž tak, či ani tebe nechcú dať? vieč čo, nech si to nechajú a vytapetujú si s tým interiér. veď nám to zas až tak nechýba.
ale snáď sa pri tých dišputoch dozvieš, prečo sme ešte stále onô uznesenie prezídia spz nedostali. veď to panstvo dostalo za úlohu uznesením rady spz. nevymýšlam si, tu to: hľadaj .
huncúti sú to, keď sa jedná o Pribinu, ani len ten zákaz nám nechcú dať, žgrľoši. no keď budeš na tej stránke, tak si i otvorený lis p lebockého prečítaj, nech sa ti vryje do pamäti, aby si ho stále nehľadal, keď budeš čítať Komentovaná titulka na stránke vľavo v dôležitých dokumentoch.
a ak sa ti bude máliť, rád ti zas odpíšem, mám tu toho dosť, čo snáď mnohým slušným členom oči otvorí, komuže to toľké groše odvádzajú, komu to tak verne ťapkajú. prajem pekný večer.
reakcia na príspevok: DKo - 27. Júna 2011., 06:52

poslal: DKo27. Júna 2011., 06:52
propagandisti

poslal: MalovaneUmenie31. Marca 2011., 21:27
PaR ... a co Cesi??? Nemaju nejaky kvalitny casopis aj oni?

poslal: papo4. Júna 2010., 08:31
pravdu povediac, už som si nemienil kúpiť tento plátok, ale bol som zvedavý. tento článok je podobný mnohým iným, napr. o slukách. slušne povedané: pobabre a nechá tak. pobabre dokonca na akademickej úrovni. ani ty, ani ja nie sme novinári, ale keď niečo splodíme, tak to má hlavu aj pätu. a tu ani neviem povedať, či to má hlavu, alebo pätu. no ale aspoň viem, že kovový posed je treba natierať a že keď je búrka, tak mám zahodiť flintu a zaliezť do mladiny. aký je vlastne odborný rezultát? ja som ho nenašiel.
reakcia na príspevok: astronom - 25. Mája 2010., 11:03

poslal: astronom25. Mája 2010., 11:03
Netušil som, že Faradayova klietka bude takou vďačnou témou pre jeden nemenovaný poľovnícky a rybársky časopis :). V júnovom čísle sú tejto téme venované dokonca dve strany - teda aspoň podľa nadpisu. Dovolím si citovať z uvedeného článku tú skromnú časť, ktorá sa zaoberá touto nešťastnou klietkou :) . „Poľovnícky posed netvorí Faradajúvu klietku. Faradayovu klietku vytvára uzatvorený priestor, ktorý tieni elektrické pole. Jej princíp kovový rám nespĺňa. Musel by to byť uzatvorený priestor z kovových plechov alebo kovovej siete. “
Je tu napísané vlastne to isté, čo som tvrdil od začiatku aj ja a za čo som bol v úvodníku jedného z predchádzajúcich čísel nemenovaným šéfredaktorom napadnutý :).
Ešte ma zaujala hneď prvá veta článku. Zas si dovolím zacitovať „ Nemýľme si bežný kovový posed s Faradayovou klietkou“. Z tejto vety je zrejmé, že existujú aj „nebežné kovové posedy“, ktoré Faradayovou klietkou sú :)
A aby mal nemenovaný pán šéfredaktor dušičku na mieste, si dovolím uviesť aj svoje meno – Pavel Mišík

poslal: lesník25. Mája 2010., 14:52
Ja to nazývam +30 dní
reakcia na príspevok: ORI - 24. Marca 2010., 18:21

poslal: papo29. Apríla 2010., 12:36
PaR 5/2010
aj tu, na fóre diskutovaná téma: Poľovníci versus psíčkari. dobre spracovaná téma, aktuálna. napriek tomu si dovolím upozorniť, že ,,chybička že se vloudila,,.
Citát s priliehavým podnadpisom Neznalosť zákona neospravedlňuje: na str. 45:
Psy a mačky zákony určite nečítajú, ale ich majitelia by mali. V zákone o lesoch sa píše, že každý má právo vstupovať na lesné pozemky ale tiež, že voľný pohyb psov na lesných pozemkoch, a teda aj v poľovných revíroch, okrem psov poľovníckych a služobných pri výkone povinností, je zakázaný. Takisto je zakázaný pohyb mačiek viac ako dvesto metrov od najbližšie trvalé obývaného domu. ... koniec citátu.
až som sa potešil, že aj lesný zákon sa spomenie v týchto súvislostiach, pretože každý sa oháňa len poľovným. je to v § 31 ods.1 písmeno o): voľne púšťať psov okrem psov poľovníckych a služobných pri výkone povinností, alebo iné domáce zvieratá,
a následne § 63 Priestupky ods.(1) Priestupku na úseku lesného hospodárstva sa dopustí
ten, kto na lesných pozemkoch:....f) voľne púšťa psov okrem psov poľovníckych
a služobných pri výkone povinností alebo iné domáce zvieratá,...
cica mica nikde, ani na 200 metrov.
a aby sme si nemysleli, že autor nevie, o čom hovorí, radšej zacitujem pokračovanie:
...Ak sa tieto ustanovenia porušia, iný zákon, poľovnícky umožňuje, ba priam prikazuje poľovníckej stráži aj ostatným poľovníkom radikálne to vyriešiť. ...koniec citátu.
mne to nejako až tak nevadí, ale koľkí poľovníci sa na svoje vedomosti odvolávajú s tým, že to písali v poľovníckom časopise. takže malá dobre mienemá rada: čítajte, obrázky kukajte, ale opatrne pristupujte k akýmkoľvek zmienkam o zákonoch. môžte minimálne spraviť zo seba vola pri ich aplikovaní.
dobrá správa ale je, že editoriál pána šéfredaktora sa tentokrát venuje svojim dňom.... a rybárom

poslal: Johny2. Apríla 2010., 08:12
Pre p. Halasa. Moja zákopová identita je:Zvláštne že sa nechcete baviť tu na fóre ale máme Vám posielať maily do redakcie. Prečo ste tú kvalifikovanú odpoveď na faradayovu klietku, ktorú ste si pre Paľa Mišíka pripravili nedali sem? Aj mňa to zaujíma. A čo otázka, ktorú som položil ja. Inzerát, ktorý propaguje zakázaný spôsob lovu je tam zas. Toto fórum je náš priestor ako je časopis Váš priestor. A to, že fórum čítate pozorne ste dokázali aj svojim najnovším editoriálom. A ešte citácia z Vášho editoriálu 2/ 10

... Nie, pred našou vlastnou ľahostajnosťou, pred nedostatkom občianskej statočnosti, pred rezignáciou zoči-voči neprávostiam nás neochráni ani zákon, ani žiadne desatoro, iba my sami ...

poslal: miso30. Marca 2010., 22:33
Držím palec, snáď sa tu dozvieš sľubované odborné stanovisko (zaujíma aj mňa), síce som ti v diskusii robil "oponenta," ale pokiaľ táto otázka zaujala natoľko, že sa dostala až do editoriálu časopisu, určite by vhodne zapadla aj do tejto témy, kde si to prečíta možno viac ľudí ako v samotnom PaR. Pretože takýto spôsob komunikácie je ako posielať si odpovede cez 2 rôzne internetové fóra. Myslím si, že pokiaľ politici pred voľbami stíhajú odpovedať na otázky cez svoje stránky na facebooku a ostatných sociálnych sieťach či fórach (je mi jasné,že nie vždy osobne, ale aj počet otázok je určite vyšší), podobný prístup, ktorým by redakcia naznačila, že ich názory čitateľov zaujímajú a majú záujem viesť diskusiu, či prijať niekedy objektívnu alebo naopak neoprávnenú kritiku by som privítal aj tu.
reakcia na príspevok: astronom - 29. Marca 2010., 11:20

poslal: astronom29. Marca 2010., 11:20
Johny prepáč, ale nedá mi opäť sa neozvať :) Prečítal som si totiž opäť úvodník do aprílového čísla nemenovaného poľovníckeho a rybárskeho časopisu, ktorý napísal nemenovaný šéfredaktor. V poslednom odstavci príhovoru je spomenutý neznámy kritik kovového posedu - teda ja :). Zhrniem ešte raz to, čo som už v podstate napísal. Ilustračná snímka kovového posedu, ktorá je súčasťou článku, zobrazuje uzavretý krytý posed. Ak je automobil príkladom faradayovej klietky, tak takýto posed je podľša mňa presne to isté. Čelné sklo vozidla je vždy väčšie ako priezor na posede. Podľa mňa ide o nevhodné zaradenie fotografie k tomu článku. Verím, že posed, ktorý má niektoré časti kovové - nohy posedu, rohy kazateľnice, prípadne rebrík, je z pohľadu zásahu bleskom nebezpečný, ale vnútro kovovej kazateľnice by podľa teórie pána Faradaya malo bezpečné.
Čo sa týka anonymity na tomto fóre. Skrátené meno, teda nick, je štandardom pri takýchto internetových fórach. Veľa "zákopových" poľovníkov na tomto fóre ma pozná nie len podľa mena, ale aj osobne, takže o anonymite hovoriť je trochu prehnané. Dokonca ak má niekto záujem si o držiteľovi nicku niečo zistiť má možnosť. Ja mám v osobnej charakteristike uvedené všetky potrebné údaje.
Pavel Mišík

poslal: ORI24. Marca 2010., 18:21
Vážený pán Mgr. Juraj Halas, šéfredaktor PLaR
Úvodom Vás chcem upozorniť, že ste nasadol do vlaku a vo vlaku sa aj veziete darmo tvrdite že vy sa veziete v lietadle (sice ako vy tvrdíte Vám to hovoria čitatelia v osobnom, telefonickom a e-mailovom styku). Predplatné časopisu PLaR na rok 2010 som si zaplatil s tým, že sa blížil pre poľovníctvo na Slovensku prelomový rok 2010, rok zmien ( vznik Slovenskej poľovnickej komory, zmeny ktoré priniesol nový Poľovnícky zákon). Keďže časopis PLaR je časopis pre poľovníkov veril som, že v časopise sa dočítam aktuálne pre poľovníkov a poľovníctvo dôležité veci. Veď predtým ako ste nebol šefredaktor PLaR to tak aj bolo. Mňa nezujíma čo robia poľovníci na Ukrajine ( článok v PLaR 4/2010 Neznáma Ukrajina)mňa zaujíma čo robia poľovníci na Slovensku. Je jednoduchšie písať o ukrajincoch veď tým sa nedá nič pokaziť. Je smutné, že prvé informácie zo snemu Slovenskej poľovníckej komory priniesol český časopis Myslivost. Starší poľovníci, ktorý nemajú iné možnosti získania informácií ( internet ...) čakajú od časopisu PLaR, že sa tam dočítajú čo nové v poľovníctve ako vznikajú RGO PK v ich regiónoch kto ich zastupuje a čo presadzuje v ich mene. Vy sa tvárite akože sa Vás to netýka a nie ste hlásna trúba SPZ a teraz PK. Prosím zobudte sa pretože časopis Poľovníctvo a rybárstvo sa aj vašim postojom premenuje na Popolníctvo a Rybárstvo tzn. že patrí do popolnice.

poslal: johny12. Marca 2010., 07:27
Nechajte to tak chalani, minimálne je ten článok o nebezpečnosti kovových posedov spochybniteľný, ak nie úplne nepravdivý ...

poslal: astronom9. Marca 2010., 14:54
Myslím, že tie články vo wigipédii nepísl žiadny inštalatér, či pastier. Väčšinou sú tieto články preberané z odborných časopisov a aj učebníc. Tým ale nechcem spochybňovať ani slová pedagóga fyziky.
reakcia na príspevok: miso - 9. Marca 2010., 10:34

poslal: miso9. Marca 2010., 10:34
Ja som tento problem prebral s vystudovanym pedagogom fyziky a verim mu viac ako wikipedii. Ten to kategoricky odmietol, aby klietka fungovala, musi splnat presne stanovene konstrukcne nalezitosti, pravdou je aj to,ze sme sa bavili o klasickych kovovych posedoch, uzatvoreny(s oknami) moze byt vynimka, ale ruku na srdce, kolko takych je v pomere k tym "klasickym?" :) A kedze zdokumentovany pripad zasahu polovnika bleskom na kovovom posede nie je, stale ostaneme v stadiu dohadov, je mozne, ze pri zasahu posedu jeho konstrukcia naboj oslabi, ale zasa treba brat do uvahy aj to o kolko percent je kovovy posed nachylnejsi na zasah bleskom ako nieco z nekovovej konstrukcie :) Rizikom je sediet na vyvysenom mieste pocas burky len uz so samotnou zbranou, ked je riadna blyskavica a ver mi,ze na kovovom posede sa neochranis...tym netvrdim,ze na drevenom ano...
reakcia na príspevok: astronom - 9. Marca 2010., 07:19

poslal: astronom9. Marca 2010., 07:19
Na ilustračnej snímke k článku bol uzatvorený kovový posed, takže usudzujem z toho, že autor mal na mysli taký posed. Automobil má okná ako aj lietadlo a sú považované ako príklad faradayovej klietky. Ale skús si prečítať aj vysvetlenie k faradajovej klietke na adrese, ktorú som uviedol. Možno je tam nejaká chyba a ty ju odhalíš :) Ja som sa spoľahol na ten zdroj.
reakcia na príspevok: miso - 8. Marca 2010., 22:55

poslal: miso8. Marca 2010., 22:55
Efekt Faradayovej klietky vzniká len na celouzatvorených priestoroch; Ideálna Faradayova klietka je celouzatvorená nádoba bez akýchkoľvek otvorov.

Pokial sedis ako sedis, riziko samozrejme znizujes, pokial doska nie je navlhnuta a pod. Ale posed v ziadnom pripade efekt faradayovej klietky nevytvara, aspon nie klasicke kovove konstrukcie posedov ake z revirov poznam...
reakcia na príspevok: astronom - 8. Marca 2010., 07:17

poslal: astronom8. Marca 2010., 07:17
Na posede som väčšinou v topánkach a sedím na drevenej doske :o).
a ešte pre ilustráciu http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Cage_de_Faraday.jpg
reakcia na príspevok: miso - 6. Marca 2010., 16:00

poslal: miso6. Marca 2010., 16:00
to plati za predpokladu, ze na kovovom posede sa nedotykame ziadnou castou tela povrchu posedu, lavicka nie je s konstrukciou vodivo spojena (co casto byva), podlaha a nohy by museli byt taktiez odizolovane napr. gumenou podlozkou. Takze kovove posedy, ktore su vlastne jedna velka spojena zvarena konstrukcia nebezpecne pocas burky urcite su a to velmi. Lepsim prikladom faradayovej klietky je skor auto a aj to nefunguje vzdy stopercentne...
reakcia na príspevok: astronom - 2. Marca 2010., 08:48

poslal: hora3. Marca 2010., 12:51
Prave kvôli tomuto som prestal odoberať PaR.
reakcia na príspevok: johny - 25. Februára 2010., 14:55

poslal: astronom2. Marca 2010., 08:48
Keď sme už pri tom poľovnícko-rybárskom časopise a jeho úrovni, zaujal ma jeden článok o nebezpečných kovových posedoch. Autor v ňom uvádza, že " kovové posedy sú veľmi nebezpečné počas búrky, lebo priťahujú blesky. Riziko zásahu bleskom znásobuje zbraň, ktorú má poľovník pri sebe. Pri búrke preto takéto zariadenie rýchlo opustíme a zároveň odložíme pušku. Zásah blesku v kovovom posede, podľa docenta Štefana Durdíka, človek skôr neprežije. Nepriamy zásah v revíri však môže prekonať."
Ešte z čias štúdií mi zostala v pamäti Faradayova klietka. I hodil som pre istotu toto slovné spojenie do vyhľadávača a hľa čo som objavil " Faradayova klietka je celouzatvorená klietka vytvorená z elektricky vodivého materiálu. Vnútorný priestor klietky je chránený (krytý) voči účinkom vonkajších elektrických, elektrostatických a elektromagnetických polí a vĺn. Princíp spočíva vo vlastnosti elektrického náboja ktorý sa sústreďuje len na povrchu vodiča, nie však v jeho objeme. Klietka ako celok pôsobí ako vodič, preto sa v jej vnútornom objeme náboj nenachádza. Elektromagnetické žiarenie je pohlcované povrchom klietky.
Tak ako je to s tou nebezpečnosťou kovového posedu? O flinte vo vnútri posedu asi nemá zmysel osobitne hovoriť. Pre úplnosť prikladám adresu, kde je si možné prečítať niečo viac o fungovaní Faradayovej klietky. http://sk.wikipedia.org/wiki/Faradayova_klietka
Možno by mohol pán šéfredaktor trochu dohliadnuť aj na úroveň príspevkov vo svojom časopise namiesto napádania " zákopových poľovníkov"

Späť k témamStránky: [1] [2] [3]

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
9 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 1.608 sekund