[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· chosse:
Náhodne vybratá fotka-chosse-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - Poľovnícke zvyky a tradície

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]
poslal: lovec2. Januára 2012., 19:43
klobúk dolu, pán poľovník...
reakcia na príspevok: jager - 14. Apríla 2005., 22:35

poslal: pavelb24. Decembra 2010., 14:56
Nezabudli ste ozdobiť svoje trofeje?

poslal: papo20. Februára 2010., 10:41
ďakujem ;)
príspevok reaguje samozrejme aj na tu napísané, ale aj na,,poľovnícke,, správanie sa na pokeci. preto to tu snáď nevyzerá moc distingvovane:-o. ospravedlňujem sa.
...,,viac pokory a úcty k starším poľovníkom, ...Ty si nevedel, že daxel je starší, ... samozrejme že nie, ale to platí/!/ myslím aj pre neho.
reakcia na príspevok: pacholik - 19. Februára 2010., 23:14

poslal: pacholik19. Februára 2010., 23:14
Papo, papo. Páčia sa mi tvoje zmysluplné reakcie na príspevky, tvoj všeobecný vedomostný fundament na tvorbu svojho vlastného názoru, ktorým si ma viackrát zaujal. Hlavne posledné príspevky súvisiace so SPK a novým nepodareným zákonom o poľovníctve.
Chce to už len maličkosť. Nezáleží na tom aká situácia vznikne, ale aký ty k nej zaujmeš postoj.
Myslím si, že by si mal prejavovať v podobných sytuáciach, ako je tvoja reakcia na daxlov príspevok, viac pokory a úcty k starším poľovníkom. Daxel si to určite zaslúži. Ahááá, Ty si nevedel, že daxel je starší. A to je práve problém. Ak si to nevedel, tak sa máš ku každému koho nepoznáš, správať tak, ako ku staršiemu. Vyhneš sa tak zbytočným výberom z emocionálnej banky v ktorej máš zatiaľ slušný kredit.

To ako si zdôvodnil snímanie pokrývky hlavy pri slávnostných poľovníckych príležitostiach v prípade francimór, tak to by som sám lepšie nezvládol. Beriem to ako vklad do EB. Je to presne tak ako si napísal. Milej dáme odkazujem, že nech si s chlapskej ješitnosti nič nerobí, nech sa páni radšej na seba pozrú ako chodia mnohý doobliekaný na spoločné poľovnícke akcie.

M. Učeň
reakcia na príspevok: papo - 24. Novembra 2009., 20:50

poslal: daxelkopov1. Decembra 2009., 16:31
Mistre, omlouvam se,nerozumel jsem spojitosti klobouku a ortopedie? U nas je ortopedia- obor lekarstvi, ktery se venuje nemocem pohyboveho ustroji.prosim napis mi co to znamena u vas. Dekuji
reakcia na príspevok: papo - 1. Decembra 2009., 10:42

poslal: daxelkopov1. Decembra 2009., 15:41
Mistre, treba cist cele prispevky, a ne byt uz v pulce cteni rudy jako krocan.precti si cele me prispevky ,mozna zjistis ze i ja mam zde svuj nazor. jsem pocten ze jsi me nazval chlapcem,uz nekolik desetileti me tak nikdo nenazval.Necham na ctenarich at si udelaji vlastni nazor na nasi konverzaci. jen mala poznamka na konec . mohl bys mi napsat vice o zidovske komunite ja o ni nic nevim, a v tvem podani to bude jiste zajimave. dekuji mistre
reakcia na príspevok: papo - 1. Decembra 2009., 10:42

poslal: jarry91. Decembra 2009., 14:32
Podľa Etikety - Lexikónu slušného správania a foriem spoločenských udalostí JE prípustný stav, že dáma môže mať klobúk na hlave aj počas slávnostných príležitostí, ktorým je napr. aj výrad – preberanie zálomku. U mužov sa takéto správanie netoleruje a je hrubým porušením horeuvedeného. Si len myslím.

poslal: papo1. Decembra 2009., 10:42
si ty bystrý chlapec:] ... a ortopedia je podľa tvojich prekladaťeľských schopností čo? pravá výchova?8o
skús používať slovenský slovník cudzích slov, to sa dozvieš novoty:]

ale rád sa nechám poučiť, kto z ortodoxných ...... a navyše žien nosí a nesníma si klobúk. vo mne to evokovalo to, čo som napísal. v tebe m.l. kinga? budiž.
ako ranné čítanie to nie je zlé, ale mám radšej /zarána/ oslovenie typu: si priam božský, alebo niečo podobné:]
a prečo ma to napadlo? pre toto: počas prednášania a bohoslužieb majú muži zvyčajne na hlave klobúky alebo akési "čiapočky " (jarmulke,kipa) a okolo pliec majú modlitebný šál (tallis). ženy majú len klobúky. pri voľnejšom ponímaní zvyčajne aspoň šatky.
ortodoxný.......pravoverný, prísne dodržiavajúci cirkevnú alebo inú doktrínu
dúfam, že sú ti jasnejšie moje myšlienkové pochody....

ale snáď sa ozve robco a spraví nám v tom jasno. a za ostatným si stojím, je to môj názor. môžme sa baviť o tom, či je správny, ale ty si zatiaľ nevyslovil žiadny, len pindáš na názory iných. a ako vravíš: Jinak bez urazky mistre ...
reakcia na príspevok: daxelkopov - 30. Novembra 2009., 21:44

poslal: daxelkopov30. Novembra 2009., 21:44
V prve rade Vas srdecne zdravim,mistre, vas predchudce napsal slovo ortodoxni, vy jste pridal zidovskou coz nemusi byt vzdy pravda. Slovo ortodoxni je preklad z reckeho slova orthos- coz znaci -spravny,primy a doxa je uceni, a jak jste nespravne interpretoval, nemusi to byt vzdy jen zidovske. byla lutheranska ortodoxie, podle martina luthera kinga, ale existuje i orttodoxie krestanska.Myslim si ze tema klobouku je treba nechat na zenach jako se rozhodnou, proto at zena udela to ci vono vzdy bude skvostem vsech polovnickych akci. Jinak bez urazky mistre papo ,myslim si ze vy k te ortodoxii nemate moc daleko.Ja jsem take zenam predaval zalomek, a muzu vam povedet ze vzdy snali klobouk aniz by je nekdo nutil.Preji Vam mister slunce v dusi.
reakcia na príspevok: papo - 29. Novembra 2009., 21:34

poslal: papo29. Novembra 2009., 21:34
nemal som úmysle ani poučovať, ani súdiť, v tom duchu ma aj čítaj.
ale toto je už o niečom inom. konfrontačný tón ti naozaj nesvedčí... odkazovanie na ortodoxnú židovskú komunitu je skutočne trefné, vystihol si to tak neuveriteľne, že mi unikol zmysel. mal si na mysli, že keď si žena nedá dolu klobúk, tak je ortodoxná židovka? ...sme predsa na poľovačke... tak aké sranie s účesom! tak si to myslel? tak mi prosím ťa povedz, čoho sa pri toľkej galantosti dožije poľovníčka, ktorá si klobúk nedá dolu, teda odmietne sa podriadiť ,,mužským,, zvykom. mne si radosť týmto príspevkom vôbec nespravil... a dámam? pochybujem. skús radšej bez emócií o dáme v klobúku pouvažovať, ako sa s tým vysporiadať. možno ti tu dámy prepáčia tvoj príspevok a naznačia, ako sa to robí.
som presvedčený, že tento príspevok ti asi ,,uletel,, a že to nebude také zlé.;)
reakcia na príspevok: robco - 29. Novembra 2009., 16:55

poslal: robco29. Novembra 2009., 16:55
Ahoj PAPO, neviem či si už niekedy odovzdával žene strelecký zálomok, ale ja už áno a nie raz. Žena poľovníčka si sama dala dolu klobúk a vôbec jej nevadili roz strapatené vlasy. Sme predsa na poľovačke a nie na módnej prehliadke. Neviem, či by bolo slušnejšie sa jej naťahovať po hlave pri odovzdávaní zálomku...no a potom ešte na poslednom pohone už ani ženy nejedli guláš v klobúku. To robia len istí ortodoxni...
reakcia na príspevok: papo - 26. Novembra 2009., 12:25

poslal: daxelkopov27. Novembra 2009., 19:24
Pekny vecer preji vsem pritomnym.kdyz dovolite zacal bych trosku jine tema a tim je ukladani zveri na pravy bok.prosim rad se necham poucit, proc, kdy, jak?

poslal: pmaja27. Novembra 2009., 14:52
Van FCR to velmi pekne vystihla, suhlasim s nou.. :)
Ja som ale v takomto prostredi vyrastala, moj oco je lesnik aj polovnik, takze cisto muzske osadenstvo mi nerobi absolutne ziadny problem.. Preco by aj malo, ved ste tiez len ludia.. :) Zartujem, dufam, ze sa nikto neurazil..
V pomykove su skor muzi - polovnici, ktori na polovnicky nie su zvyknuty.. Je ale mile, ked nas neprehliadaju a aj v menej prijemnych situaciach sa snazia utlmit svoje pripadne hanlive verbalne prejavy.. :) To ale plati aj vo vseobecnosti a nielen pri polovackach.. Takze tak.. :)
reakcia na príspevok: daxelkopov - 26. Novembra 2009., 17:49

poslal: astronom27. Novembra 2009., 07:23
Myslím, že si dokonale vystihla rozdiel medzi pokecom a fórom :)
reakcia na príspevok: Van_FCR - 26. Novembra 2009., 22:19

poslal: Van_FCR26. Novembra 2009., 22:33
otazka bola sice smerovana na pmaju, ale ak sa nik nenahneva, odpoviem aj ja. Citim sa obcas super a obcas velmi zvlastne. Ono to nie je ani o tom, ci muzske zastupenie v spolocnosti prevazuje, ale o tom, aki ti muzi su. ;) Ci je to sama nadavka, nemiestna sranda z nas zien, nevsimavost alebo naopak az prehnane vtieranie sa do pozornosti. Alebo ci su to muzi, s ktorymi sa da v pohode pokecat, zavtipkovat, su galantni, ale nie doterni, v ramci moznosti kultivovani (v ramci moznosti pisem preto, ze nik sa nemusi hrat na prehnaneho slusaka, obcas ujde hadam kazdemu, ale je rozdiel, ci je to obcas a opodstatnene, alebo ci je to bezny slovnik ;) ) ...a tak...takze tak 8-)
reakcia na príspevok: daxelkopov - 26. Novembra 2009., 17:49

poslal: Van_FCR26. Novembra 2009., 22:19
ano, na pokeci sa to prebralo, ale kedze na pokec chodim zriedka a vtedy som tam stihla len par ludi, chcela som vediet nazor viacerych, tak som tu debatu obnovila tu na fore.
reakcia na príspevok: daxelkopov - 26. Novembra 2009., 09:31

poslal: daxelkopov26. Novembra 2009., 17:49
preji prijemny vecer,milostiva,urcite jsou ocareni vasi krasou,ten klobouk bude jen dekorum vasi krasy.smim se zeptat jak se citite v prostredi kde muzska cast prevazuje?
reakcia na príspevok: pmaja - 26. Novembra 2009., 17:25

poslal: lubenko26. Novembra 2009., 17:45
dobry večer,pmaja za tu druhu polovicu polovnikou čo sa na teba nepozera sa hambim,ale klobuk si určite ako polovnička z hlavy davat dole nemusiš,presne tak ako to napisal papo
reakcia na príspevok: pmaja - 26. Novembra 2009., 17:25

poslal: pmaja26. Novembra 2009., 17:30
A este otázocka.. Naahodou tu nikto nepozna nejakeho lesniciara z okolia Novych Zamkov? Diky

poslal: pmaja26. Novembra 2009., 17:25
Ahoj, aj ja som poľovníčka a väčšinou sa na poľovačkách vyskytujem ako jediná z nášho rodu.. A klobúk si snímam.. Nie žeby som nevedela, že to robiť nemusím.. Dokonca by som nemala.. Jedná sa len o to, že veľké zastúpenie mužov (bez urážky) o tejto našej výsade nevie a keď si klobúk nechám na hlave vždy sa mi stane, že minimálne polovica poľovníkov po mne zazerá.. Tak len pre ich pokoj na duši.. ;)
reakcia na príspevok: Van_FCR - 24. Novembra 2009., 20:41

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
7 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 1.806 sekund