[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· matozcause:
Náhodne vybratá fotka-matozcause-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - Poľovnícke zvyky a tradície

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]
poslal: miso19. Marca 2005., 21:09
Páni Jager a daxelkopov. Čítal som si vaše príspevky a musím vám povedať, že s vami plne súhlasím a verím,že takých poľovníkov ako ste vy bude len a len viac. vaše názory sú veľmi vyspelé pretože ste pochopili,že správneho poľovníka nepoteší najviac úlovok. . ..... POĽOVNÍCTVU ZDAR!

poslal: Daxelkopov18. Marca 2005., 20:23
Jager, plne s tebou suhlasím, naprosto presne si zhodnotil taku situaciu, aká nastane, a žial bohu nezrobíme nič, pretože v dnešnej dobe su peniaze na vysej urovni ako je čest, morálka a charakter človeka.
reakcia na príspevok: jager - 18. Marca 2005., 20:03

poslal: jager18. Marca 2005., 20:03
Michal, tak ako si poznamenal, iba s časti máš pravdu. Pretože obec žije s poplatníkov daní a s prenájmov, tak práve s tohto dôvodu každý starosta za prenájom radšej siahne na 200 tisíc od zazobanca ako po 15 tisícoch od poctivých občanov. To sú nezvratné prvky kapitalizmu a komercie. A pritom starosta môže byť i dobrý človek. V obci je 5 členov PZ a ostatný sú privandrovalci. Ak si to starosta pokazí u 5 občanov čo sa zmení? z hola nič! Iba v pokladni pribudne 200 tisíc. ;)
reakcia na príspevok: michal - 18. Marca 2005., 09:06

poslal: jager18. Marca 2005., 19:56
Daxel, si vzácny človek. Tvoj postoj k chystaným zmenám je výnimočný a zároveň správny. Normálné je že 80% poľovníkov by skončilo v ten deň, keď by zistili, že divina už nebude. Všetko čo sa vrámci plánu odloví pôjde na dodávku. Samozrejme to tak nebude, ale ako malý test ba to bolo zaujímavé. Ty si už testom prešiel a ja tiež. Ja preto, že dnes beriem do ruky častejšie kameru a foťak ako guľovnicu. S kamerou mám vzácnejšie trofeje vo svojej videotéke ako na stene s guľovnicou. Všetkým, ktorým príroda učarovala prajem veľa krásných zážitkou pri potulkách tou krásnou zahradou, akou naše slovenské hory sú:
reakcia na príspevok: Daxelkopov - 18. Marca 2005., 18:07

poslal: Daxelkopov18. Marca 2005., 18:07
Hajnik, ty si ma vonkoncom nepochopil, to, že mi zoberu polovný revír ma bude trápit, ale dôležité mi nezoberu! Lásku k prírode, Lásku k môjmu psíkovi, Moju polovnícku uniformu, a v neposlednej rade Polovnícku česť - tu mi páni vziať nemôžu. Ja budem stále krmiť zver , stále chodiť do hory, pre mna sa nič nezmení, len to, že nebudem nosiť zbran, a to mi neprekáža!!! Som polovník a polovníkom zostanem!!! Hajnik pamataj si: české príslovie hovori: Na každu svinu sa v kotli voda varí.
reakcia na príspevok: hajnik - 18. Marca 2005., 01:12

poslal: Jaro18. Marca 2005., 09:51
pokial viem tak asi 70% PZ ma uz predlzenu najomnu zmluvu do roka 2015.
reakcia na príspevok: hajnik - 18. Marca 2005., 01:12

poslal: michal18. Marca 2005., 09:06
nemyslim si, že je to s tou licitaciou všetkých revírov až také horúce, podľa mojich inf. sa bude povinne licitovať len revír, kde má prevahu štát, pravdepodobne zastúpený štátnymi lesmi. Inak dávam do pozornosti, že približne od septembra by mala pôda neznámych vlastníkov prejsť na štát a ten ju bude následne presúvať do vlastníctva obcí.Ťo znamená, že prevažnú časť pody, ktorá bude dosť podstatnou súčasťou toho-ktorého revíru bude spravovať obec a teda minimálne v menších obciach si starosta nedovolí prehodiť vlastých cez palubu a prenajať to nejakému privandrovalcovi s tučnou buksou. To s tým presunom pôdy je hotová vec. Druhá vec je ale to, že velká časť PZ, ktoré majú malý revír do 2000 ha, oň pravdepodobne príde na úkor susedov, pretože by sa mali prehodnocovať hranice tak, aby v určitá kategória revírov povinne presahovala výmeru 2000 ha, a teda tieto malé rev. budú rozdelené a následne pričlenené k väčším, čím si de fakto prilepšia susedia, ktorí budú poľovať na väčšom. Toto je len taký náčrt možného scenára, sú tam niektoré nepresnosti, ale v zásade to je ten scenár, ktorý sa má v blízkej budúcnosti odohrať.
reakcia na príspevok: hajnik - 18. Marca 2005., 01:12

poslal: hajnik18. Marca 2005., 01:12
Daxel, zachraňovať poľovníctvo je trocha neskoro. Ak mi nerozumieš, nedivím sa, zakrátko pochopíš, prečo ja a ani ty nič nedokážeme. Je rozhodnuté. Poľovné revíri pojdú na licitáciu!
reakcia na príspevok: Daxelkopov - 14. Marca 2005., 23:40

poslal: Daxelkopov14. Marca 2005., 23:40
Jager,ja to nepišem pre peniaze, ja polovníctvo jako celok milujem, som velmi rád ked môžem komunikovat s ludmi, ale tebe jednoducho niekedy nechápem. Ja o polovníctve nepíšem ako spisovaťel, ja prosto vyjadrujem čo viem a čo cítim a to chcem vyjadriť hlavne pre verejnost čo . číta tieto stránky, a nie niečo dokazovať ťebe starému harcovníkovi ktorý to zná. Pozri dám ti na zváženie nabídku: Namiesto toho abychom my dvaja viedli polemiku, začnime byť užitoční, a jak? Jaro ma požiadal abysom mu prispel príspevkom na jeho internetovu stránku, tak ja už som začal a ty sa dufam pridáš. dnes mu posielam prvu čast, a jak sa mu bude páčit, a dá ju na webovu stránku, tak si to prečitaj a môžeš sa pridať, budem rád! Zdravím ťa Daxel
reakcia na príspevok: jager - 14. Marca 2005., 19:55

poslal: jager14. Marca 2005., 19:55
Gratulujem Daxel, ak chceš pošli mi tvoje číslo účtu. Odpoveď je úplne správna a až teraz kompletná. K ďalšej časti, Slovo Poľovníctvo? Začal som túto tému so sloganom:" Vráťme sa k základom poľovníctva"
tak jednoduché. Jednoduché, ale iba pre toho kto vie odkiaľ pramenia poľovnícke zvyky a tradície a čo je pravým poslaním poľovníctva ako celku.

poslal: Jaro14. Marca 2005., 10:31
Neda sa s tebou nesuhlasit a myslim ze by nejaky komentar k tomuto bol uplne zbytocny . Len chcem dodat ze niektore PZ na tieto veci zabudaju a clenov zaujima len to kto dostane povolenku na aku zver a potom sa to vacsinou zvrtne na nevrazivost jeden voci druhemu . Nie som az tak stary , no pamätam si ako sa jednotlive PZ navstevovali , vladli dobre vztahy , robili sa akcie pre decka a pod. Urcite sa to niekde dodrzuje ale akosi je toto vsetko na ustupe . Tak si myslim ze je vyborne ze sa tu naslo niekolko nadsencov co maju zaujem Polovnictvo pozdvihnut !!!!!!!!!
reakcia na príspevok: Daxelkopov - 13. Marca 2005., 23:44

poslal: Daxelkopov13. Marca 2005., 23:44
Vážení páni polovníci, Jager, Foldes,Arsen, Jaro,--priatelia, stále tu vedeme polemiku o historii polovníctva, o odkazu našich predkov,ale já mám stále ten pocit, že na niečo podstatné zapomíname! je to prosté slovo, a tým slovom je " polovníctvo" Dávam si s tále otázku, či nezabudáme čo vlastne toto slovo znamená: Tak já by som, s vaším svolením toto slovo rozobral: Za prvé:POLOVNICKA ETIKA- korektný vzťah polovníka k zveri,prírode ak iným polovníkom.POLOVNICKA KULTURA-polovnícke zviky a obyčaje. POLOVNICKA REČ-je to komunikace medzi polovníkmi v polovnícké terminologii. A tak by som mohol pokračovať dalej. Ja viem niekto si povie prečo to píšem, ale ja tým chcem povedať že toto je ta podstata našeho POLOVNICTVA a to sa v dnešnej dobe vytráca z našich srdc. A na záver staré slovenské porekadlo: Dobrý polovník je i dobrý človek!
reakcia na príspevok: jager - 9. Marca 2005., 21:28

poslal: Daxelkopov13. Marca 2005., 00:01
Jager, už som ti odpovedal na tvoj príspevok,ale píšem to znova aby to vedeli i další kolegovia" Naši predkovia vedeli že zásah šípom z lavej strany je uspešnejší pretože tam je srdce a preto ukladali zver na pravý bok, aby mohli vyťiahnuť šíp a dal sa znova použit. A tu su korene polovníckého zvyku pokladať zver na pravu stranu--pravý bok. To to, a mnoho dalších zaujímavých polovníckých tradicii je napísané v mudrich knihách len treba čítat pretože v knihách je mudrost a historia. A prečo lavý zadný beh-- pretože zver sa ukladá na pravý bok. Jager Lesu a polovníctvu Zdar teším sa na dalšiu spoluprácu
reakcia na príspevok: jager - 10. Marca 2005., 21:26

poslal: jager10. Marca 2005., 21:26
Arsén, je mi ľúto. Prvá časť odpovede je úplne správna, ale to je zákon. Prečo na ľaví zadný beh, to sú už zvyky a tradície a to som sa z Tvojej odpovedi nedozvedel. Skús to ešte raz.:p
reakcia na príspevok: Arsen - 10. Marca 2005., 21:19

poslal: Arsen10. Marca 2005., 21:19
Je to vo vyhláške - citácia: Označenie raticovej zveri značkou spočíva v založení značky v reze vedenom medzi lýtkovou kosťou a Achillovou šľachou na ľavej zadnej končatine raticovej zveri a jej uzamknutí tak, aby sa značka nedala bez poškodenia otvoriť. Stačí?
reakcia na príspevok: jager - 10. Marca 2005., 20:57

poslal: jager10. Marca 2005., 20:57
kto odpovie správne pošlem mu prémie 100 sk

poslal: jager10. Marca 2005., 20:55
No schválne, na ktorý beh sa zakladá značka o riadnom ulovení zveri a prečo? ;)

poslal: Jaro10. Marca 2005., 11:20
No je to skoda ze sa nestretneme, lebo ja som vacsinou na nete v dobednajsich hodinach a obcas poobede , vecer zriedkavo - treba sa venovat aj manzelke . :P
reakcia na príspevok: Daxelkopov - 9. Marca 2005., 20:57

poslal: jager9. Marca 2005., 21:28
Vážený páni poľovníci! Našťastie sme organizovaný v PZ a tu si treba uvedomiť, že členská schôdza je najvišším riadiacim orgánom, nie 3 zbohatlíci. Sme ale natoľko zjednotený, aby sme boli schopný odsúhlasiť to čo je prospešné na zveľaďovanie poľovníctva, alebo chýba nám dostatok sebavedomia a kuráže na prednesenie diskuzného príspevku ktorým poukážeme na nespratníkov? Bojíme sa ukázať prstom, lebo sa bojíme, že nás vylúčia? Nepatríme medzi tých, čo na schôdzi pozerajú pod stôl a potom pri poháriku všetko vedia a všade boli dvakrát? Udržať poľovníctvo tak aby i naďalej bolo aktívným odpočinkom, priateľstvom a úctou jedného k druhému, znamená, diskutovať poukazovať na nedostatky a pripomínať posolstvo starých Jágrov ako dedičstvo ako bohatstvo o ktoré môžeme ľahko prísť, našou ľahostajnosťou. Kto nás oto môže pripraviť? No práve tí zbohatlíci, ktorý netušia prečo sa zálomok dáva na prevú stranu klobúku a nie opačne, ale majú prachy. Aby sme však mohli poukazovať, musíme byť v prvom rade mi bezúhonný. SME? Alebo sme len krákajúce vrany? Vráťme sa k základom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poľovníctvu a priateľstvu zdar!;)

poslal: Daxelkopov9. Marca 2005., 20:57
Som velmi rád že si to nazval pravími slovami, a plne sa s tebou stotožnujem. len ma velmi mrzí že sa Ty, já a jager nestretáváme na pokeci, to by bola pravá debata a možno by sa pridali i další polovníci
reakcia na príspevok: Jaro - 9. Marca 2005., 09:23

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
12 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 1.732 sekund