[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· maja:
Náhodne vybratá fotka-maja-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - rozhovor s erikom balazom aj o medvedoch

Späť k témamStránky: [1] [2]
poslal: papo24. Novembra 2011., 19:56
vitorko, ak neprestaneš so somarinami, zas ťa navštívi bubák a skončíš zas zavretý na wecku. oproti máš krčmu, tam si sadni, daj si čajček, bo pivo ti asi nedajú, a v kľude tráv detsvo
reakcia na príspevok: azetko - 23. Novembra 2011., 20:28

poslal: yegi24. Novembra 2011., 15:42
Dolu klobúk pred Tvojim príspevkom,len,či to niektzorí aj pochopia ;)
reakcia na príspevok: babrosX - 24. Novembra 2011., 12:48

poslal: lubo124. Novembra 2011., 13:13
Vsetka cest, ze si dal tu namahu. Uz len za tu trpezlivost by sa ti mal AZ podakovat a hlboko sa zamysliet. Inac, ak tot nezaberie, pripajam sa k Lovcovi
reakcia na príspevok: babrosX - 24. Novembra 2011., 12:48

poslal: babrosX24. Novembra 2011., 12:48
Tvoja argumentácia má niekoľko trhlín, ktoré sa ti pokúsim ozrejmiť:

1. To že sa niekto stovky hodín túla v teréne z neho nerobí automaticky odborníka. Takmer každodenne pozerám správy, čítam noviny a nerobí to zo mňa skúseného politika, to že si predplatíš napríklad Trend (týždenník o ekonomike a podnikaní) a budeš si ho listovať z teba neurobí erudovaného odborníka v oblasti ekonómie. Takto si môžme vymenúť profesie (zubár, lekár, zverolekár, elektrikár,....)

2. Nie všetko čo niekto napíše, či už z radov poľovníkov, ochranárov, aktivistov musíš brať za sväté a hodné ďalšieho šírenia (hlavne to čo sa ti páči). Ak začneš niekedy študovať na vysokej škole a profesor Ti vráti tvoju prácu na prepracovanie, pretože validita tvojich zdrojov (fórum, wikipedia, článok od Jožka Mrkvičku v platenej inzercii) je veľmi nízka, zistíš o čom boli tieto slová. Z toho vyplýva, že mnohé veci a informácie musíš filtrovať a overovať, aby si zistil či sú správne (aj keď sa na prvý pohľad zdajú byť pravdivé).

3. Ekologických aktivistov väčšinou vidieť iba tam kde treba kričať a kde je to moderné a populárne (viď ochrana vlka, medveďa). Ak si trošku pozrieš históriu a niečo si naštuduješ, vlka, medveďa a aj iné druhy chránilo poľovníctvo ešte pred vznikom lesoochranárskeho spolku VLK (a podobných organizácií) a ich populácia pod ich ochranou stúpala (informácie tohto druhu skús hľadať napríklad na TU vo Zvolene, kde ich validita bude určite vyššia ako na www stránke vlku). Prečo svoje úsilie nepresmerujete na veci, ktoré by prírode naozaj pomohli: ČIERNE SKLÁDKY ODPADU, ZAKLADANIE OHŇOV, OSVETA V OBLASTI TRIEDENIA A LIKVIDÁCIE ODPADU, ČISTENIA PRÍRODY OD ODPADKOV a pod.. Viem si predstaviť spoluprácu napríklad pri zbere poľnohospodárskych plodín, kde v spolupráci s poľovníkmi prechádzate polia pred kombajnami aby sa zachránili životy zvierat končiace pod kombajnami.

4. Píšeš tu o preľudnení ako by sa to teba a tvojej rodiny netýkalo, takže by bolo vhodnejšie písať sme preľudnení (takže je to vrátane teba, zelených aktivistov, tvojej rodiny). Pokiaľ nemáš logické a priechodné riešenie ako zredukovať počet ľudí na zemi, musíš to brať ako fakt s ktorým ťažko niečo urobíme, alebo urobíš (Blbosti typu vyhladíme nejaké etnikum, necháme ich požrať a podobne sú niekde na úrovni fór z ktorých niekedy čerpáš). Takže počet ľudí nezmeníme, a títo ľudia určitý priestor, či chceš alebo nechceš zaberú a zaberajú. Samozrejme priestor zaberá aj obsluha týchto ľudí, takže prepravujeme sa po cestách (vrátane teba a tvojej rodiny), jeme mäso zo zvierat, ktoré niekto vychová (to je ten rezeň na tvojom tanieri v nedeľu na obed), niekde stojí továreň, ktorá ušila tričko čo máš na sebe, vyrobila počítač z ktorého píšeš sem na fórum a podobne. Toto všetko zaberá priestor pre iné živočíchy (vrátane medveďa, vlka....), takže úlohou spoločnosti je nájsť rovnováhu medzi potrebami ľudí (vrátene tých tvojich) a životným prostredím pre zvieratá (teda výmera, počet,..). Človek príliš veľa zasahuje do prírody, takže vyňať z týchto zásahov niečo (obhospodarovanie medveďa) a čakať že si príroda poradí, nie je práve našťastnejšie (ona si nakoniec poradiť môže napríklad novou chorobou, ktorá zdecimuje populáciu tak, že nebude čo chrániť). A riešenie typu: Rodičia zbúrajme dom, a pozemky čo ste zdedili po dedovi, priestor pod domom, záhradu necháme na nový životný priestor pre medveďa, a my pôjdeme stanovať na námestie SNP by asi v tvojej rodine neprešiel, a bohužiaľ by to tomu medveďovi ani nestačilo ani nepomohlo.

5. K výmere, ktorú medveď potrebuje na život. Predstav si, že žijú v jednoizbovom byte tvoji rodičia, čo sa dá s troškou uskromnenia. Narodíš sa ty, už je toho priestoru menej, potrebovali by ste ďalšiu izbu, narodí sa sestrička a už je to naozaj málo priestoru. Potrebovali by ste väčší byt, urobiť si izbu na schodišti a spávať na medziposchodí asi nie je riešenie. No a potom príde múdry ujo a povie: Tu som Vám doniesol 100 kilo potravín, čo Vám budem nosiť každý mesiac a nebudete tu štyria, ale dovediem Vám sem ďalších 6 ľudí (On Vám tými potravinami zvýšil úživnosť Vášho bytu, ale nezväčšil Vám ho). No a podobne je to aj s tým medveďom, Môžu im pečené holuby z neba padať, oni vedľa seba, držiac sa za labky nebudú žiť ako v animovanom filme.

Na záver:
Určite si postrehol, že som sa vyhol osobným urážkam a preto by som od teba očakával to isté. Ak s niečím v mojom príspevku nesúhlasíš, kľudne to napíš, podlož odbornou argumentáciou (nie typu Jožko Mrkvička na fóre napísal, že v Tatrách žije jeden medveď a preto ho treba chrániť na celom Slovensku).
reakcia na príspevok: azetko - 23. Novembra 2011., 20:28

poslal: lovec_123. Novembra 2011., 21:50
Kde sa zase flaka MODERATOR?????????????

poslal: azetko23. Novembra 2011., 20:28
on sa pasuje ze ochrancu? kedy a kde to napisal/povedal? ukaz..

NIE, polovica z nich nejde na ziadnej trave, nie - ONI VEDIA rozlisit srnca a jelena.. ved su to ludia, co travia stovky hodin v terene.. naco to popierat.. nechapem..

elektricky plot skonci.. nikde.. videl som desiatky takychto oploteni dobytka - ziaden problem, kedze sa stado presuva a podla toho treba menit strukturu oplotenia.. mam pocit, ze pises o niecom, do coho nevidis..

no ak chce mat chovatel ovce, musi mat aj plot.. potom place, ked sa nieco stane.. ked mam dom, asi si ho zabezpecit proti zlodejom, nie?

clovek zabera medvedom miesto - to treba riesit.. urcite nie odstrelom..
inac na 80% veci si nereagoval co som pisal..

------
lubenko:
co je na tom zle, ze ich vytlacaju do dolin? robili to tak odjakziva - este v casoch ked v tych dolinach zil clovek.. poznas http://www.skyscrapercity.com forum? by si sa cudoval aku radost tam maju ludia z novych a novych domov, pri lesoch, na lukach, blizko revirov zvierat.. a neveril by si kolko sa toho stavia v takychto lokalitach.. napriklad u nas, kedze martin je siroky, ale uzucky, vsade su uz len hory a pastviny - uz aj tam sa stavia.. naco sa potom ludia stazuju? preco?

poslal: lubenko23. Novembra 2011., 18:37
zas jeden pseudoochranar azetko ,už tu bola divožienka a už ani neviem kdo ešte a ty si dalši v poradi i ked mam dojem že stale jeden a ten isty,pretože vy ste si všetci na vlas podobni.Erika Balaža poznam je tu od nas ,jeho film z tichej doliny je super ,ale rieši problematiku medveda tam v divočine,kam medved určite patri a s tym suhlasime i mi polovnici i vetšina verejnosti,ale prave tito teritirialne medvede vytlačaju mlade medvede von z dolin a ked si si pozorne prečital astronomov prispevok tak by ti malo byt jasne prečo sa tak deje a ked si to nepochopil tažko už ti čo vysvetlovat
reakcia na príspevok: azetko - 23. Novembra 2011., 15:31

poslal: Lubo123. Novembra 2011., 18:28
este som nikde, nikdy necital, ze by sa takyto aktivista pasoval za ochrancu prirody, ze by to o sebe tvrdil
No to ani nemoze. Polovica ide na trave, druha nevie rozdiel medzi srncom a jelenom.
A tie oplotky su na baterie. Hadaj kde by skoncili do troch dni? Hovorim ti, najpr porozmyslaj. A to asi nevies, co dokaze zviera, ak je hladne. Na polane je oplotok napajany zo siete. Niekedy nepomaha ani to. A teraz mi este povedz, kto by tie oplotka platil, prevadzkoval, ako by si riesil pristup napr. dei, koho by si bral na zodpovednost, ak by nebodaj kopol oplotok dedka so strojcekom na srdce a "trafil by ho slak"
Hlavne klud pane. A ak sa ti zda, ze clovek mu zabera priestor, tak urcite nie polovnik. Ale skus prestahovat nejake sidlisko, mozno sa nejaky priestor uvolni.
reakcia na príspevok: azetko - 23. Novembra 2011., 15:31

poslal: azetko23. Novembra 2011., 16:06
preco sa nevyjadris presnejsie? toto je co za reakciu?

poslal: pytliak23. Novembra 2011., 16:02
Chujko, ked uz tak musim, to si toho v zivote este velmi velmi vela nepocul.
reakcia na príspevok: azetko - 23. Novembra 2011., 15:31

poslal: azetko23. Novembra 2011., 15:31
a este sa vyjadrim k vete: "aby si neprišiel nato, čo sa deje v zákulisí ochranárskych lobby!!! "

stacia mi blogy, clanky o tom, kde ludia pisu, ako sa im polovnici vyhrazali, ze ked budu chodit do lesov so psom, ze im ho zastrelia (este som nieco taketo od roznych aktivistov nepocul) - inac, toho psa nakoniec aj niekto otravil..

1. este som nepocul o aktivistoch a pozorovateloch prirody, ktory chodia pozorovat/fotit opity - na rozdiel od polovnikov..

2. este som nepocul o aktivistoch, ze by tajne pytliacili..

3. este som nepocul o aktivistoch, ze by mali problem so zakonom (na rozdiel od polovnikov)

4. este som nepocul, ze by nejaky aktivista ublizil inemu aktivistovi (na rozdiel od polovnika, co dokaze postrelit ineho polovnika)

5. este som nepocul od aktivistu, ze by boli medvede premnozene, rovnako ako pocet - na rozdiel od polovnikov - ti tvrdia, ze su premnozene, ale pocet nemaju

6. este som nepocul, ze by aktivisti v hufoch chodili do lesov na dzipoch a podobne - na rozdiel od polovnikov..

7. este som nikde, nikdy necital, ze by sa takyto aktivista pasoval za ochrancu prirody, ze by to o sebe tvrdil.. na rozdiel od polovnikov..

poslal: azetko23. Novembra 2011., 15:22
ano, je pekne citat si knizky a podobne.. lenze ten clovek o ktorom som tu hovoril ma za sebou tisice hodin pozorovania priamo v terene..

najviac ma irituje myslenie - len polovnici su najlepsi a ochranari.. NIKTO iny nie je ochranar, iba polovnici.. LOL..

1. pozri si film strazca divociny, atd, atd
2. ano, lesy, hory a luky patria zvieratam.. clovek tam nema co robit
3. elektricky plot zabrani utoku medveda/vlka na ovce, kravy..

neboj sa tolko tych medvedov ;) strach je to, co z cloveka robi hlupaka..

poslal: eso23. Novembra 2011., 15:11
Ak sa chceš na tomto fóre korektne baviť, tak si prosím ťa naštuduj problematiku o ktorej hovoríš. Prečítaj si nejakú odbornú literatúru, ktorá pojednáva o biotopoch medveďa a jeho prirodzenom správaní. To že si prečítaš, alebo vypočuješ z médií nejaké výplody ochranárov, ktorých vzdelanie danej problematiky je na úrovni prváka na ZŠ neznamená, že vieš o čom hovoríš. Spýtal si sa niekedy nejakého ochranára, odkiaľ čerpal tie nesmierne odborné znalosti o zveri, jej prirodzenom prostredí, správaní? Asi nie, iba to preberieš ako svoj názor a opakuješ tie sprostosti dokola.
Skús dať tie tvoje múdre príspevky prečítať svojim rodičom, som zvedavý, čo ti na to povedia.
Je choré v tejto spoločnosti, že čím väčší blbec, tým sa považuje za lepšieho odborníka...

A k tvojim vyjadreniam:
1, ak si myslíš, že 250kg medveď sa zásobí na zimu z čučoriedok a hríbov...si na veľkom omyle. Skús si predstaviť seba, ak by si od marca do okóbra jedol len čučoriedky a nejaký ten dubák, ktorý organizmus ani nevie poriadne spracovať a stráviť, či by si vydržal od novembra do februára z tých zásob prežiť...
2, kto ti povedal, že tieto oblasti patrili im??? Ty myšlíš že ľudia sa tu vyrojili v 1994tom??? Veď si pozri koľko obyvateľov má Slovensko a koľko malo v 1930tom. A keď si zoberieš tie ťažiskové oblasti stredného a severného Slovenska, žeby tam bol taký veľký rozdiel v urbanizácii za posledných 50 rokov? Ani by som nepovedal.
3, elektrické ploty na sk existujú. To sú tie biele drôty, ktorými majú poľnohopodári oplotené polia a výbehy pre zvieratá. Skús chovať ovce, alebo hovädzí dobytok...a chráň ich...naivka...nevzdelaná a neskúsená...

niečoho je veľa??? 500 tisíc medveďov by si chcel??? Si vážne špička, mali by ťa pasovať za náčelníka ochranárov a Lukáča dať za vrátnika...si presne taký, ako potrebujú do party...naivný, nevzdelaný...bez vlastného názoru...aby si neprišiel nato, čo sa deje v zákulisí ochranárskych lobby!!!

Veľa zdaru v živote mladý...uč sa, študuj a pripravuj sa na život sám...nepreberaj názory druhých, ale si ich vytváraj sám ak budeš vedieť, že na to máš!
reakcia na príspevok: azetko - 23. Novembra 2011., 12:11

poslal: DKo23. Novembra 2011., 12:25
na medvedí problém sa môžeš opýtať:
1. na ministerstve pôdohospodárstva (tí by to mali riešiť)
2. na ministerstve životného prostredia (tí to chcú riešiť)
3. na ministerstve vnútra (tí to riešia samopalmi)
reakcia na príspevok: azetko - 22. Novembra 2011., 23:13

poslal: azetko23. Novembra 2011., 12:11
tomas:

1, ano, tam kde je zakazany, tam je to ok.. ja lesne plody nezbieram.. huby nezbieram vobec, maximalne ich fotim, cucoriedky raz za rok - za hrst.. maliny, cernice - to iste.


2, su vytlacane do oblasti, ktore kedysi patrili im - lenze teraz je tam clovek, ktory si nimi nechce/nevie zit..

3, ovce chovat, ale ich aj chranit - elektricke ploty existuju.. su take na sk? malo.. ule - no zial.. aj tie sa daju takto chranit.. ale kazdopadne za to si zase a raz moze len clovek

niecoho vela? podla mna je vela cislo 500 tisic.. je tu tolko medvedov? a co ludi? 7mld? nie sme premnozeni nahodou my?

---------
astronom:
ochranari su za prirodzene prostredie.. ak ma byt niekde kalamita sposobena vetrom, nech je.. vznikne tam novy zivot a cucoriedkam sa dari aj v takychto oblastiach (viz dokaz vo filme strazca divociny).. navyse vznika dovod pre stovky inych zivocichov.. 7500HA a 11-30 medvedov.. neviem, neviem, stale mi to pride take.. ako keby to ludom vadilo, ze ten medved zije a mnozi sa (nepremnozuje sa).. zober si kolko ludi zije na 7500ha..
viete.. keby aj medved vyhynul - prirodzene.. nie pod vplyvom cloveka.. ani by mi to nevadilo, ak by to tak zariadila priroda.. mne skor vadi, ze clovek si mysli, ze vie vsetko najlepsie, vsetko chce mat pod kontrolou - hoci sam vsetko pokazil, no akymsi napravanim kazi este viac..

o vlkoch ani pisat nejdem.. tak isto plati riesenie - ohrady, oplotenia, zamedzenie pristupu k ovciam.. to iste medvede - cisto okolo kontajnerov, ani len papierik, ohrady okolo kosov, dokonale uzatvorene kose, neprikromovanie medvedov, nedavat im prilezitost schadzat k dedinam, pripadne pouzivat.. ja neviem, gumove projektili (a samozrejme nestrielat na hlavu), urobit nieco, co si medved zapamata ako zle a bude si to spajat s dedinami - ale nie s clovekom.. ucit ucit a sustavne ucit ludi, aby nezbierali lesne plody - nie cez media, na internete, ale priamo v terene - aj ked takyto ludia maju tendenciu sa doslova urazit - beru to ako keby to bolo ich vlastnistvo.. to je smutne
rieseni su tisice, clovek len musi chciet.. vzdy si spomente na to, ze za vsetko si moze clovek.

poslal: lubo123. Novembra 2011., 12:03
Desaťtisíce eur na odškodnenie
Zdroj: TV Markíza, Strana: , Autor: Ján Tribula, Dátum: 22.11.2011

Moderátor:
Štát v týchto dňoch odškodňuje ďalšiu obeť medvedieho útoku. Otca 3 detí z obce Podhorany napadla šelma v oblasti Tatranskej Javoriny. Po roku a pol od nešťastia sa mu úrady chystajú vyplatiť 10 000 €. Ján Rybovič hovorí, že je nielen obeťou medveďa, ale už aj ľudskej závisti.
Priznané odškodné vo výške 44 294 € /kaslat na peniaze, tomu chlapovi to zdravie nevrati. Skus sa ist porozpravat s nim.

Daňových poplatníkov stoja medvede ročne nemálo peňazí. Odškodnenie si pýtajú nielen zranení, ale aj chovatelia hospodárskych zvierat či včelári.
Beatrice Hudáková, hovorkyňa ministerstva životného prostredia:
Ministerstvo životného prostredia za posledných 5 rokov vyplatilo viac ako 400 000 €.
Redaktor:
Určite by nebolo na škodu, keby štát poznal odpoveď aj na otázku- aká veľká je medvedia populácia. Prakticky stále počúvame, že tieto šelmy sú premnožené, no bez údajov, koľko ich u nás žije, sú to stále len dohady. Ochranári preto o ich regulácií počúvajú zväčša len veľmi neradi a ich odlov povolia mnohokrát až vtedy, keď macovia napádajú ľudí a páchajú veľké škody.
Ján Tribula

Uz ked su aj novinari pre regulovanie, uz je co povedat.

Azetko, az budes mat 18 pochopis, ze svet nie je mozne vidiet ocami jedneho cloveka. A vzdy: najprv sa nadychni, potom porozdumuj, troska poobzeraj a az potom pustaj vetry:liar:
reakcia na príspevok: azetko - 22. Novembra 2011., 20:30

poslal: Akela23. Novembra 2011., 10:24
No vidíš a máš tu odpovede od ApoZETKO.
reakcia na príspevok: azetko - 22. Novembra 2011., 23:13

poslal: astronom23. Novembra 2011., 08:37
Tak po pporiadku
- ludia im berú potravu, súhlasím, že časť prirodzenej potravy medveďa - brusnice, čučoriedky, maliny vyzbierajú ľudia. Prečo sa potom "ochranári medveďov" nepustia do prícestného predaja týchto lesných plodov? Ale časť potravy medveďovi berú aj "ochranári medveďa" . Porastom maličiaku sa najlepšie darí na holoruboch. "Ochranári" sú vo všeobecnosti proti holorubom a to má za následok výrazný pokles produkcie malín. Brusnice a čučoriedky sú väčšinou na hrebeňoch. Voľakedy sa hrebene pásli ovcami a volmi. Dnes je pasenie nežiadúce, lebo to ničilo chúďa kosodrevinu. Dnes je kosodreniny pomyly viac ako holých horských lúk.
- už nemajú kam ísť - prečo asi? žeby ich bolo veľa a staršie medvede nestrpia mladých sopliakov a tí sú nutení ísť k ľudským obydliam? V dokumente Baláža o medveďoch sám priznáva, že primeraná výmera pre zdravý vývoj jedinca je cca 2000 ha. Sú však lokality - uvediem príklad ktorý poznám - Veľká Fatra - v území o výmere cca 7500ha, som tohoto roku pozoroval 11 medveďov a to som vlastne nezbehal celú lokalitu. Tak ako je to s premnožením?
- lebo pri dedinách nachádzajú ľahkú korisť - plne s tebou súhlasím. Ovocné sady, lány kukurice a iného obylia sú pre medvede ľahkým a výdatným zdrojom potravy. Riešenie je jediné, nepestovať žiadne ovocie a obylniny.............. :-)

Sokolík, problematika spolužitia medveďa s človekom je rozoberaná vo viacerých témach. Nie je nutné zakladať stále nové témy, stačí trochu povŕtať sa v starších témach a odpovedí na svoje otázky nájdeš veľa.
reakcia na príspevok: azetko - 22. Novembra 2011., 23:13

poslal: tomas23. Novembra 2011., 08:24
A dal si si na svoje otázky aj odpovede???
1, hoci im ľudia zoberú trochu potravy, no v miestach prirodzeného výskytu medveďa máš zber plodov zakázaný a majú jej tam ozaj dosť. Skús sa zamyslieť, či si aj ty niekedy nejedol huby alebo nejaké lesné plody???
2, prečo nemajú kam ísť? Nezdá sa ti, že už ich je tu o niečo viac ako je únosná miera na tie oblasti, v ktorých pôvodne žili a sú neustále vytláčané do stále nových oblastí?
3, Zamysli sa trocha nad sebou, kde chceš pásť ovce alebo mať včelie úle? Ovca potrebuje pašu a tú v dedine celoročne nenájde, včely tiež moc dnu v dedine nie sú dobrým riešením, myslím že v takej záhrade sa im darí lepšie...
Dám ti takú drobnú radu. Ak dávaš otázky, skús sa trocha aj zamyslieť a dať si odpoveď na ne. A daj si aj nejakých pár minút na premyslenie, čo odpovieš. Samozrejme ak nemáš len jednostranné myslenie. Osobne si myslím, že medveďa chrániť treba, ale ak je už niečoho veľa, tak by sa malo pristúpiť aj k regulácii čo v tomto prípade už potrebné je...
reakcia na príspevok: azetko - 22. Novembra 2011., 23:13

poslal: azetko22. Novembra 2011., 23:13
treba sa opytat,.: preco medvede chodia k dedinam?

1. lebo im ludia beru potravu
2. lebo uz nemaju kam ist
3. lebo pri dedinach nachadzaju lahku korist - clovekom ponukanu

Späť k témamStránky: [1] [2]

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
9 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 1.003 sekund