[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· KPKpriUVL:
Náhodne vybratá fotka-KPKpriUVL-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - Puškári na Slovensku

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]
poslal: karasek8. Apríla 2008., 12:28
Veľa šťastia..:]
reakcia na príspevok: jager - 6. Apríla 2008., 14:37

poslal: jager6. Apríla 2008., 14:37
To čo som videl v galérií je zaujímavé, ak to je z dielne Krutý, tak je gravír na hlavni, tak musím povedať, že sa fakt výrazne polepšil, aj keď pušku mám radšej v rukách ak ju mám zhodnotiť. Pravdepodobne sa mu pôjdem osobne ospravedlniť ak ma nezabije medzi dverami.
M. Učeň
reakcia na príspevok: johny - 5. Apríla 2008., 20:03

poslal: johny5. Apríla 2008., 20:03
tu to máš
reakcia na príspevok: Akela - 4. Apríla 2008., 21:42

poslal: Akela4. Apríla 2008., 21:42
Našiel som to, ďakujem za info.
reakcia na príspevok: johny - 4. Apríla 2008., 21:23

poslal: Akela4. Apríla 2008., 21:37
Pod akým menom je to v galérii?
reakcia na príspevok: johny - 4. Apríla 2008., 21:23

poslal: johny4. Apríla 2008., 21:23
Akela už len toto spresním a už sa nebudem zapájať, ten dvoják čo si mal v ruke bol robený pred troma rokmi a je jediný od Krutého v pôvodnej objímke. Odvtedy ubehol čas a chlapec hrá, ako ty hovoríš, inú ligu. Pozri si to v jeho galérii. A nie len preto, že sú tie nové dvojáky pozlátené a majú rytinu od p. Kováčika, ale aj kvalitatívne sú niekde inde ako bol môj. To je všetko ... Ahoj
reakcia na príspevok: Akela - 4. Apríla 2008., 13:21

poslal: Akela4. Apríla 2008., 13:21
Pozdravujem Tajfi!
Nechcem sa miešať do Vášho sporu - som úplne mimo. Mal som v rukách obidva dvojaky. Ja neviem kto-čo robí a čo si nechá vyrábať inde a ani ma to nezaujíma. Pozerám na zbraň ako na celok - estetický - drevo, gravír, funkčný - dľžka hlavní, počet spúští a aj na sústrel a ostatné veci ak by som niečo také kupoval. Tvoja zbraň a Serzodyho sú v uplne inej lige a to nie len kvôli cene. Tú Serzodyho by som si dával aj pod vankúš... Inak vážim si Vás zbrojárov. Ak by som mal len trocha tech. nadania určite by som sa niečím podobným zaoberal. Mám zbrane ozaj rád.
reakcia na príspevok: tajfi - 4. Apríla 2008., 12:04

poslal: jager4. Apríla 2008., 13:14
Pán Kruty z Maduníc, nemal som už dôvod zaoberať sa touto témou, ale to čo si tu taraz predviedol, ti vôbec nepomohlo. Musíš na sebe popracovať nie len ako zbrojár, ale zlíhal si aj ako človek a to neviem či zvládneš. Ja ti prajem aby si sa zaoberal zlepšením kvalít aj ako zbrojar, ale aj ako človek a k tomu ti úprimne želám, aby sa ti to podarilo, lebo už teraz neviem, čo potrebuješ viac. Okrem iného, kde si odomňa čítal, že sa jedná o Serzodyho ???

PS: Už to nechaj tak, lebo sa do toho bahna potápaš kamďalej viac. Stejne si myslím, že už teraz ľutuješ, že si nebol radšej len ako pozorovateľ.
M. Učeň
reakcia na príspevok: tajfi - 4. Apríla 2008., 12:04

poslal: tajfi4. Apríla 2008., 12:04
JAGER OBVOLAL SOM SI ZBROJAROV,SAMOZREJME ANONIMNE... ...NIEKTO TU MA VELMI VELKY KONKURENCNY STRACH A TY TU ROBIS ZO SEBA SOMARA.AKO SA TI STRIELA S ODREZANIMI BROK. HLAVNAMI...XIXI.SERDEDI MA DVOJAKY CEZ 100 000SK TY MAS ZA 90000 TO BY MOHLO STACIT NA ZNICENIE KONKURENCIE A AKO REKLAMA ZBROJARA S LUCENCA KTORI SI NEDOKAZE VYROBIT VLASNE HAKY, TAK O AKYCH ODBORNIKOCH TU ROZPRAVAS.JEDNA BABKA POVEDALA......POZRI SI MOJU GALERIU SU TAM AJ SUSTRELI TAK TU UZ PROSIM TA NETREP NA RIADKY VOLOVINY.
reakcia na príspevok: jager - 4. Apríla 2008., 09:45

poslal: jager4. Apríla 2008., 09:45
Tak to si dobrý, an ma nazve chrapúňom a ešte sa nasere, keď mu napíšem že mi je ľúto paranoidného človeka. Vy budete asi kamoši? Odkáž tomu tvojmu stefanovy49, Nech sa radšej nestará do vecí po ktorých ho je prt. Veď ho nikto neprosil a jeho pomýlený názor. Ako sa do hory volá, tak z nej hajník vybehne. Poznáš to?
reakcia na príspevok: skeet - 3. Apríla 2008., 16:57

poslal: skeet3. Apríla 2008., 16:57
Pochybujem o tom ze Stefan49 by nevedel o com pises, ved si sa vyjadril skutocne poctivo a otvorene!:D:D:D Kua, musel si ho poriadne nasrat.....dufam ze si to vyzehlis aspon s ostatnymi!;);););)
reakcia na príspevok: jager - 2. Apríla 2008., 12:17

poslal: kettneR3. Apríla 2008., 11:43
Jager škoda , že si to tak pochopil ale myslené to bolo inak. Tu nešlo o to,že si vyjadril kritiku na niečiu robotu, len išlo o to že si to podal tak akoby to bola tvoja vlastná skúsenosť a pritom to bolo možno iba to ...jedna baba povedala že sa Krutému nedarí. Nehovorím, že ak je kritika na mieste tak nie je osožná... určito puškar urobil v svojom remesle pár chýb, ktoré ho poučili a bude sa im vyvarovať, len podľa mňa si to napísal tak že to znelo skôr ako opovrhovanie roboty.Ber to tak, že ani tvoju robotu nikto nehaní tak to nemusíš robiť ani ty. tak som to myslel. Ak som to zle pochopil ja tak prepáč. A nemyslím že je potrebné ma nazývať sopľošom a podobnými titulmi. Ja som ťa ničím neurazil a ani ťa nepomenoval.

.... uzavrime už tieto debaty

prajem ti Lovu zdar

Rado
reakcia na príspevok: jager - 2. Apríla 2008., 14:37

poslal: tajfi3. Apríla 2008., 10:48
takže šuttovy sa môžem podakovat za tieto špinavosti čo na mna porozprával.nevadí ja sa s tým zmierim no neviem kto mu bude robit objímky.bol som naivný somár ked som mu uveril - budeme spolupracovat -, pomahat si a tu je výsledok po mojom chrbte sa tahá hore no netuši že môj chrbát je veľmi hrbolatý.tak on mne robí 60% práce. smutné veľmi smutné konštatovanie.ja nevravím že som génius a začiatky boli veľmi tažké ale uroveň práce stupla do popredia.U nás sa robili dvojáky aj sa robia odrezaním brok. hlavní JA ako jeden s mála puškárov dokážem vyrobiť nový zväzok bol to taký malý zásas do čierneho no ZP-čiek je čim dalej menej a polovníci sa orientujú na silnejšie kalibre.otázka znie do čoho ich budú nabíjať....hm...ja už riešenie mám takto za rok a pol bude riešenie na svete uvidíme ako sa šuttova zatvári a čo si na mna vymyslí...jeho slepá závisť.

-Jáger : tak šutta nemá čas lebo robí mne zväzky...hm...najprv si to prosím ťa over.ja som šuttu nevidel skoro dva mesiace a tak skoro ani neuvidím.

-ešte pre jedného pána doktora -snád sem chodí a čita príspevky- šuuta vám robí dvojáka asi 30-30Win. lancaster.pre zaujimavosť háky som mal robiť ja.aj som ich zacal ale prave dnes som ich odovzdal do kovošrotu.nech si Jožo poradí sám úvidím ako sa vám vyhovorí ja zo seba hlupáka robiť nebudem.

S pozdravom Šuttov učeň:(:(:(

poslal: jager3. Apríla 2008., 10:09
Jano, beriem a som rád, že sa nehneváš. Vždy keď som pozeral Galeriu tak som ti závidel ten úžasný kus slovenskej zeme na ktorom poľuješ. Už dlhší čas sa hystám, že sa tam za tebou zastavím na kus reči, ale ako sa hovorí, chcieť je málo. Nedávno som našiel tvoje číslo, tak dúfam, že nebudeš mať nič proti ak ti zavolám a dohodneme čas. Poznáš tú hádanku o troch žabách, ktoré sedia v rybníku na kameni? Dve z nich chceli skočiť do vody, Koľko žiab zostalo na kameni?;/
M. Učeň

poslal: johny2. Apríla 2008., 16:33
Miro v tejto rovine sa už možeme baviť, toto už je príspevok hodný chlapa. Dvojak nešiel na čechy lebo pán dostal ťažký infarkt a dlho nebude môcť strieľať. Ľubo volal
krutému že chce urobiť dvoják a ten mu dal moje číslo že ja predávam taký dvoják kvôli tomu, že som si dal robiť govermentový troják. Môj dvojak dokončil krutý asi pred troma rokmi, podľa jeho galérie posúď, ako sa odvtedy kvalitatívne posunul. Moje podmienky splnil, ja som nemohol čakať špičkovú zbraň s troma desiatkami tisícok vo vrecku. Bol až nad moje očakávanie. Článok o ňom je písaný v tejto eufórii z novej vytúženej zbrane a je to cítiť z každej vety. To však nemení nič na tom, že všetko v ňom je písané na základe skutočnosti a nič nie je prispôsobené. Ľuba poznáš a teda sám vieš, že na dvojaka nedá dopustiť. Mňa aj s krutým z vďaky zavolal na spoločnú na diviaky. Troják, ktorý mi dokončil Krutý vlani v decembri je už zbraň z iného súdka, aj keď by sa naň možno žiadala kvalitnejšia pažba, neostalo mi na ňu. Páči sa mi aj jeho prístup: trojáka mi dal na dokončenie sezóny a na zistenie nedostatkov a teraz mi práve dorába veci podľa mojich predstáv - výmena zadnej montáže za rovnú a posunutie optiky dopredu, zjemnenie zadnej spúšte, preleštenie lúčika z vnútornej strany. Dokonca bol ochotný prerobiť aj sústrel, ale ak si ho pozrieš v mojej galérii, sám posúď či by si dal do toho šahať. Predsa len tri guľové hlavne dať dokopy je iné ako dve. A možno aj tým mi je blízky že je to chalan v mojom veku, ktorý keď mu povieš - Miňo toto by som chcel tak, ale nechaj tak lebo ty to nedokážeš - nebude spať kým ti to neurobí. Ja už som aj počúval že či si nejdem krutého zobrať, lebo je moja frajerka, ale Miro ja som ozaj obišiel nejedného puškára. U viacerých ma odradilo aj to, že robili strašné tajnosti o výrobe alebo úpravách zbrane, vraj sa nemám starať do postupu. Ale mňa to zaujíma a chcel som vedieť všetko, čo sa na mojej zbrani bude robiť. Ja som si proste našiel svojho puškára, aj keď býva 250 km odo mňa. Ozaj seriózne uvažujem že vytvoríme sekciu puškári na Slovensku. Napíšeme ktorý majster sa na čo špecializuje, predstavíme niekoľko jeho zbraní ... Pomohlo by to asi ľuďom ... Tak som sa rozpísal ... Zatiaľ sa maj.
reakcia na príspevok: jager - 2. Apríla 2008., 14:03

poslal: jager2. Apríla 2008., 15:27
KettneR, prešiel som si fotogalériu, aby som lepšie poznal s kým mám tú česť. Je to presne tak ako som predpokladal. Na fotke je akýsi sopľoš, ktorého nepoznám a ktorý by potreboval pár lekcií o tom, že kus sa kladie na pravý bok a značka o riadnom ulovení sa zakladá na ľavý zadný beh a to ešte predtým ako budeme s kusom inak manipulovať, lekciu o tom, že úctu k zhaslému kusu prejavujeme tak, že jej do papuľe vložíme vetvičku z domácej dreviny a to lícom k hornej čelusti ako posledný hryz, lekciu o tom, že ak strelec kus riadne, podľa plánu chovu a lovu ulovil, tak má právo na zálomok, Lovu Zdar, ktorý nosí na pravej strane klobúku až do západu slnka. Vidím tam usmiateho chlapca pri vyvrhnutom kuse bez značky o riad. ulovení a bez zálomku Vidím tam kusy na dvore a tiež bez blomby. Ty si taký hlúpy, že orgánom činným v trestnom konaní o svojich pytliackych praktikách podáš aj dôkazy vo fotografií. A tu je vidieť, kto vás bude poučovať. Toto má byť budúcnosť nášho Slovenského poľovníctva. Hnus.
KetneR tu je môj Kontakt budeš ho potrebovať: jager.jager@azet.sk
M. Učeň

poslal: jager2. Apríla 2008., 14:37
Neviem prečo si myslíš, že som to mal napísať tak ako si chcel ty. Ty si píš čo chceš, ale mne nediktuj, čo a ako mám písať. Ja som to napísal pre všetkých a verejne. To kde ti dovolia takto s názormi ľudí manipulovať? Alebo je to tak, že v živote si nula a tu vidíš priestor pomasírovať si svoje ego?
Ak píšeš, že poznáš aj jedného aj mňa tak buď chlap a napíš svoje meno. Alebo je aj toto moc na teba? Lepšie sa ohovára ak nikto nevie tvoje pravé meno? Alebo si pustil do gatí a už sa tu radšej neukážeš?

M. Učeň
reakcia na príspevok: kettneR - 2. Apríla 2008., 07:54

poslal: jager2. Apríla 2008., 14:03
Čítal som tu par príspevkov v ktorých som postrehol aj negatívne referencie na konkrétne menovaných puškárov. Ak neodviedli očakávanú kvalitu požadovanej práce a v očiach, ako tu niekto napísal mu videl iba bankovky, tak je namieste, ak prispejeme k selekcií tzv. puškárov a to tým, že sa podelím o moje skúsenosti v mojom okolí, aby som varoval tých, ktorí by mohli byť zneužitý pre zisk murára, ktorý je zrazu puškárom. Teraz by som bol rád aby ste toto chápali ako môj všeobecný názor a nie ako útok na p. Krutého. Okrem iného, ako si napísal Krutý je mladý chlap, ktorý ak mu nadšenie a entuziazmus vydržia a z nadhľadom zvládne aj túto objektívnu kritiku, tak je na najlepšej ceste k užívaniu si titulu " Majster Zbrojár" Zatiaľ musí tvrdo pracovať a možno sa raz v mojej zbierke objavý aj bixa z jeho dielne. Krutému neškodíme. Určite sme sa postarali oto, že urobí nejaké zmeny. Veď sa aj hovorí, že to čo ťa nezabije, tak to ťa posilní. Jeden Poliak mi raz gratuloval k nejakému sviatku a k tomu, že mi želal zdravie a úspech, tak mi ešte želal, veľa zložitých a ťažkých situácií v podnikaní a hodne satisfakcie z ich vyriešenia. Vtedy som tomu nerozumel, ale dnes mu ďakujem. Myslím si, že kvalitu poskytovaných služieb mi zákazníci priamo ovplyvňujeme prejavom svojej spokojnosti, alebo aj nespokojnosti, čo je jedna s ciest k zvyšovaniu úrovne poskytovaných služieb. Ak nie som spokojný s prístupom k splneniu mojich požiadaviek v ktoromkoľvek obchode, tak som ako občan povinný na nedostatky poukazovať a tak v budúcnosti očakávať zlepšenie, nie len pre seba ale aj pre tých spoluzákazníkov, ktorý prídu po mne. Ak náprava nebude zjednaná, tak takýto obchod odchádza na perifériu trhu. Jano, vôbec ma neprekvapuješ. Uráža ma ak ma niekto obviní s klamstva. Čo už, budem sa musieť s tým nejako vyrovnať. Budem teda konkrétnejší a tým ukončím túto debatu. Dvojak si predal Ľubovi J. ale s tým, že si sa pokúšal o vyššiu cenu. Ľ. J. si však cenu overil u Krutého a ty ak si chcel predať musel si s cenou dolu. Nie je mi jasné, čiste z hľadiska obchodného, prečo si dvoják nakoniec predal za 35000,-, keď si mal kupca za 53000,- Kč. Píšeš o mne-napísať niečo také a nedržať jeho zbraň v rukách je pekné svinstvo. Ja som tú zbraň v ruke držal a to niekoľkokrát. Znamená to, že už to čo som napísal nie je svinstvo? To čo som napísal je pravda a hory zostanú zelené a J. Hečlo bude zdržanlivejší a prejaví viacej pokory. Inak si povalcuje svoje meno. Jano ak chceš niečo vychvaľovať, tak to za pochvalu musí stáť. Inak sa dočkáš toho, že stratíš dôveryhodnosť a tomu čo si chcel pomôcť, tak si mu vlastne uškodil prehnaným vyzdvihovaním.
Akela, priateľu, srdečne Ťa zdravím! Iba maličkosť podotknem k Tvojmu príspevku . Ano máš pravdu, ak sa niekto rozhodne pre kúpu tej ktorej pušky tak dôvod je jasný, určite sa mu páči. Preto by som si nedovolil takúto pušku týmto spôsobom haniť. Ak by som mal pripomienky k prevedeniu, určite by som našiel vhodný spôsob ako to s kamošom prebrať ak by som sa s kamošom o prevedení bavil a to tak aby som z emocionálnej banky nevybral viac ako som za tie roky vložil. Čiže medzi priateľmi sú aj výbery dovolené. Tu som však nepoukazoval na nedostatky kamošovej pušky, ale na nedostatky puškára ako výrobcu v čom vidím rozdiel.

PS: Chlapci, Treba mať svoje emócie pod kontrolou. A nevipeňovať hneď ako šumienka ak na ňu kvapne trocha vody. Nemusíme hneď rozdávať perličky svojho rozumu, aby som dokázal, že ja som viac ako iný.
M. Učeň
reakcia na príspevok: johny - 1. Apríla 2008., 20:31

poslal: jager2. Apríla 2008., 12:17
Nepoznáš mňa a ani Krutého, ako si napísal, čo znamená, že nevieš o čom píšem a či to čo som napísal je pravda alebo lož a i napriek tomu ma nazveš chrapúňom. Nuž čo dodať, snáď len toľko ako sa spieva v jednej úžasnej pesničke - Že mi je ľúúúto.
reakcia na príspevok: stefan49 - 1. Apríla 2008., 23:07

poslal: Belson2. Apríla 2008., 11:47
:) :) :) Hovoril som o tomto a ničom inom (zbytočne sa viníš z nesprávneho spôsobu kótovania), stačí prečítať ešte raz:
S majstrom sme dohodli sústrel hlavní 6 cm na 50 metrov.
A už je zbytočné zase len potvrdzovať pravdivosť môjho tvrdenia o neschopnosti správne analyzovať protivníkovú argumentáciu. Trocha mi to asociuje niekdajších polišov: Ak vieš písať, neznamená to, že vieš aj čítať...
Nemám problém sa aj ospravedlniť, zatiaľ stále nevidím dôvod. Nikomu som nezačal klásť otázky typu "Si normálny?". A ješitný som tiež....primerane ;)
Myslím, že je čas to ukončiť.
reakcia na príspevok: johny - 2. Apríla 2008., 10:15

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
13 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 0.980 sekund