[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· taki:
Náhodne vybratá fotka-taki-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - Puškári na Slovensku

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]
poslal: johny2. Apríla 2008., 11:09
Klobúk dolu Akela, dúfam že sa raz spoznáme osobne
reakcia na príspevok: Akela - 2. Apríla 2008., 10:38

poslal: kettneR2. Apríla 2008., 10:53
Tak to ma byť. Akela toto bolo správne vyjadrenie poľovníka. veľa úspechov a lovu zdar!
reakcia na príspevok: Akela - 2. Apríla 2008., 10:38

poslal: Akela2. Apríla 2008., 10:38
Len poznámku. Videl som Jagrovu zbraň - je nádherná, skvelá robota majstra z Lučenca. Skvelé drevo a gravír robil Sergej zo Sielnice, neviem či poznáte jeho robotu - len ten by stál asi 50000,- Sk. Zbraň má ten sústrel, to môžem potvrdiť. Bol som pri tom náhodou keď sa Jáger vrátil zo "skúšky sústrelu". Videl som terč. Ten dvoják by stál v Krieghoff min. 300 000,- Sk. Vyzývam Jágra, aby pekne ten dvoják nafotil a dal to sem a ak sa pamätám fotil mobilom aj sústrel na terči, aby mu kamoši uverili, tak to hoď tiež sem. Jáger kúpil skvelú zbraň za podľa mňa veľmi dobrú cenu.
Zároveň by mala platiť zásada, že ak sa mi kamošova zbraň nepáči, nebudem ju kritizovať, najmä nie verejne. My poľovníci, sme na svoje železá dosť citliví. Jáger, mal by si asi adresovať dve, tri vety Tajfimu. Pozdravujem všetkých čo sa chystajú kúpiť v tomto roku novú flintu - je to skvelý pocit mať železo navyše v trezore.
reakcia na príspevok: Belson - 2. Apríla 2008., 10:08

poslal: johny2. Apríla 2008., 10:15
Belson pozri si to prosim ta v clanku o dvojaku, 8 cm bol terc, je moja chyba ze som okotoval terc a nie sustrel. A vyprosím si aby si čolen uvažoval o tom či uvádzam pravdivé údaje vo svojich článkoch, to je silná káva kamarát. Z nosa som ti nevypadol aj keď si vážim tvoje vedomosti. Ešte nikdy som tu nečítal žeby si si uznal že sa mýliš alebo si sa niekomu za niečo ospravedlnil, tak mi prosím nevypisuj že som ješitný. Ty nie
reakcia na príspevok: Belson - 2. Apríla 2008., 10:08

poslal: Belson2. Apríla 2008., 10:08
kettneR:
"Prepáč, ale asi..." ak tu niekto nepozorne číta, si to ty. Dohodnutý sústrel bol podľa článku redaktora Jančiho 6cm/50m a jager píše o 8cm. A to je tvrdenie proti tvrdeniu. Nekompromisné, objektívne, kvantifikované. Ale podstata je v čomsi inom než v centimetroch (aj keď tie vedia niekedy potešiť :) ). Mne je jedno, či mal johny zbraň s horším sústrelom za tridsať, alebo jager s lepším za 90. Išlo mi o argumentačný štýl a jeho nevhodnosť sa mi johnyho ďalším príspevkom len potvrdila. Pre mňa je vaše "kádrovanie" jágra nepodstatné, ale dôležité je to, či uvádza pravdivé fakty (aj keď možno nie priam tým optimálnym spôsobom), alebo si vymýšľa. A k tomu som sa od majiteľa zbrane nedozvedel takmer nič.

johny:
Zacituj z môjho predošlého vstupu niečo, čo ťa oprávňuje k dedukcii, že si myslím, že puškár má vyrábať všetko od skrutky (naopak, z vlastných skúseností viem niečo o výhodách kooperácie a to som aj písal, ako puškár-amatér o tom čosi viem) a že ak nie, že nemôže zbraň vydávať za svoje dielo. Taktiež zacituj niečo svedčiace o tom, že som proti Krutému. Ale bez typického prekrúcania. Opätujem tvoju otázku: "Si normálny?" Tvoja reakcia je priemotívna a kým sa nepresvedčím o opaku, chabý prejav schopnosti analyzovať a argumentovať vecne (ako aj sklony k prekrúcaniu) pripisujem skôr tvojej ješitnosti a s ňou súvisiacemu zahmlenému zraku, než intelektu....

zalesak:
To o negatívnej reklame je trefné. Tajfimu úprimne želám úspechy a veľa spokojných zákazníkov.

poslal: tajfi2. Apríla 2008., 09:12
neviem čo chcete počut ale to čo jáger napísal je absolútna hlúposť.ja nie som šuttov učeň spolupracujem s nim potrebuje on,potrebujem ja.čo sa týka letovania robím si doma všetko sam.no stane sa teda stalo sa to dva krát za tri roky že som potreboval viac rúk pri práci tak som požiadal šuttu o pomoc to je všetko dalej ked mi nemal kto pomôct robit sustrel lebo na to treba dvoch tak mi pomohol pridržať zbraň šutta.JA NIE SOM JEHO UCEN a pre informáciu on navštívil mna nie ja jeho aby sme spolupracovali-teraz už viem prečo....zrejme ma chce mediálne likvidovať no mne to nevadi.nerobim si s toho nič.ozaj Jager ked si taky informovaný zrejme si s Jožom dobrí priatel...kto vie kto mu robil objímky do zbraní čo? on to nebol....ale to nie je podstatné.čo sa týka šín áno kupujem oceľ triedy 11600 za smiešnu cenu no ja tie lišty musím vyrobit a vysledna cena je už iná..snažím sa čo najviac roboty urobit si sám.čo myslíš s akej ocele robia taliany lišty asi nevieš nevadí ale jedno viem že všetký sú na jedno kopyto a to sa mne nepáči preto ich nemontujem ale vyrábam si ich sám aby bol káždý vyrobok iný a tým originálny.nieje problém odrezať brok. hlavne ,kúpit vždy rovnaké lišty a rovnako stočit hlavne,potom zletovat ale je to len kus ako kus...dalej k tomu sástrelu:snažím sa ísť v ústrety zákazníkovy to znamená cena akú chce investovať a potom sústrel.do desat centimetrov je základ no niektorí sú náročnejší tak sa robí aj na 4cm ale tu stúpa aj cena.Janovy som robil za 30 000 dvoják ale tam som rezal brok. hlavne takže háky a predpažbie som mal k dispozícii.ja nie som zdierač a janovy stačilo 8cm na 80m tak o čom tu píšeš.poprosil by som ťa aby si ma neurážal lebo ja nie som bez roboty mam čo robit a objednávky beriem už na dalši rok k jari.
reakcia na príspevok: zalesak - 2. Apríla 2008., 08:20

poslal: zalesak2. Apríla 2008., 08:20
Belson správne si to napísal naozaj sa mi ten príspevok pozdáva.
Najlepšie by bolo, aby sa k tomu vyjadril sám Milan Krutý a objasnil všetky veci napísal ako to v skutočnosti je. Aka je jeho spolupraca s inými puškarmi a prečo ho iny puškari odsudzujú ako to uviedol Jager. Lebo mohlo sa stať že na niektorých prvých zbraniach urobil aj on chyby a oni to opravovali ale zase nemôžme povedať že terajšia jeho práca nieje dobra.

Milan vyjadri sa a ozréjmy nám či sa jedna o ťah nejakej konkurencie voči tvojej osobe alebo ako to naozaj v skutočnosti je.

Janči a Štefan neoháňajte sa hneď udaním niekedy môže aj takato negatívna reklama po objasnení pomôcť ešte viac ako kladná.

čakám na odpoveď Milana a Jager je otvorený človek čo si myslí to napíše, sam o tom dobre viem veľa krát sme si na tomto fore vymieňali nazor v kynológii. Veľakrát som mal na neho aj nervy, ale je to skusený človek čo sa týka kynológie.

Viktor Chromý
reakcia na príspevok: Belson - 2. Apríla 2008., 07:18

poslal: johny2. Apríla 2008., 08:12
Hm, ani hlavne nerobil Krutý - kúpil ich, ani pažbu, ani rytinu, montáž je polotovar, muška je kúpená, takže fakt to nie je jeho zbraň. Si normálny? Aj keby si dal pol roboty urobiť inému a druhú by kúpil tak je to jeho zbraň. Sú puškári, ktorí vyrábajú zbraň sami do poslednej skrutky, ale tomu zodpovedá aj cena. Inak je asi celkom pochopiteľné, ža si dávajú niektoré veci urobiť a iné zas kúpia ako polotovar.

Na tvoju otázku: Nestihol si overiť sústrel lebo ja som bol taký netrpezlivý že som ho prepadol ledva to v dielni dokončil - šiel som na neplánovanú služobku. Odvtedy má už inú technológiu - hlavne zletuje v dielni a sústrel dokončuje priamo na strelnici. Takže už žiadne prepadnutie nehrozí, vždy vie aký má zbraň sústrel. Stačí? Kým som si dal robiť prvý dvoják, obvolal som snáď všetkých puškárov na Slovensku čo sa tým zaoberajú, ale pod 60 sa nedostal ani jeden a tu naraz chlapec mi do telefónu povie že za 30 aj s pažbou. Nepoznal som ho, ale riskol som to a nebanujem. Asi by som si nedal u neho robiť ďalšie zbrane, ale načo to tu vypisujem. Ak sa vám Krutý nepáči, je to váš názor, ktorý vám neberiem, ja mám svoj. A mám už aj svojho puškára.

A nakoniec - ja som písal len o zbraniach, ktoré som osobne vlastnil a vlastním a teda si vyprosím nejaké narážky na ich výpovednú hodnotu. Nie som Krutého advokát, ale vy útočíte aj na mňa. Nikto vám nebráni spracovať článok o nejakom puškárovi a jeho zbraniach. S radosťou vytvoríme sekciu Puškári na Slovensku.
reakcia na príspevok: Belson - 2. Apríla 2008., 07:18

poslal: kettneR2. Apríla 2008., 07:54
Prepáč, ale asi tu neide o to či, johnyho zbraň má alebo nemá uvádzaný sústrel. Keď sa dáva robiť dvoják tak sa vopred dohodne sústrel s puškarom a od toho sa odvíja aj cena. Takže keď si čítal pozorne článok o tvorbe johnyho dvojaka tak si sa tam asi aj dočítal o tom, že ten sústrel bol dohodnutý. Ak mu vyhovoval tak niet o čom argumentovať a vyvracať "tvrdenia o tom že mam dvojak za 90 tis.". Ja na rozdiel od teba poznám ovidvoch zainteresovaných osobne a viem čo je jager za "jager". Nebudem tu nikoho chváliť ani haniť . Ak chcel jager ničo taketo vyjadriť tak to mal napisať johnymu neverejne a nie takto tu verejne očierňovať a uražať nikoho robotu. Asi nevie čo je to úcta. Poľovnícka etika je asi tiež cudzí pojem. 8-L
reakcia na príspevok: Belson - 2. Apríla 2008., 07:18

poslal: Belson2. Apríla 2008., 07:18
;/ Od regionálneho redaktora by som očakával, že sa vyjadrí ku konkrétnym faktom a tvrdeniam typu: má predmetná zbraň sústrel, ktorý udáva jager, alebo má hodnotu, ktorú udáva on vo svojom článku....letoval ten hlavňový zväzok Krutý, alebo ho letoval Šuta....a pod. Pokiaľ by v reakcii takéto konkrétne fakty boli, asi by neprekážali ani úplne "off-topic" argumenty o možnom predaji do česka, počte návštev v dielni, alebo ostatné emotívne vety....

Diskusia by mala byť vecná a faktická, pre toto diskusné fórum je to asi nesplniteľná méta. Emotívne výlevy a vyštekávanie sa na americký spôsob je to najmenej, čo asi väčšinu serióznych čitateľov zaujíma, fórum takto zostáva akousi "dristárňou" (nespisovný výraz - opakovaná to vďačná príležitosť pre zapojenie sa nejakých papoidných typov) 8-L .

Na záver prehlasujem, že osobne nepoznám (a zrejme po tom ani netúžim) žiadneho zo zainteresovaných pánov (menovaných i nemenovaných), ani diskutovanú prácu. Len pokladám za prínosnejšie, ak by som si mohol robiť úsudok z faktov a nie z "dristov".

A ešte:
johny: Kooperácia medzi dvoma remeselníkmi býva väčšinou preto, že každý môže byť špecializovaný na určitý druh úkonov, ktoré sú najmä v puškárstve dosť rozmanité, čiže nepokladal by som to za nič neprípustné, naopak, môže to zvýšiť kvalitu. Negatívne by ale bolo, keby jeden vydával prácu toho druhého za svoju....
Otázka k formuláciam z tvojho článku: Napätie a úľava, ktoré si videl na majstrovi pri druhom pokuse, to bola len taká literárna redaktorská kudrlinka, alebo si majster nestihol overiť sústrel predtým, než ťa pozval na prebierku? ;)

poslal: stefan491. Apríla 2008., 23:07
...no, jager, nepoznam Kruteho osobne a tak isto nepoznam ani teba! Avsak toto co si tu napisal je neludska drzost a surovost!!!!!! Dufam ze kruty si to precita a najde naozaj nejaky paragraf aby ti s nim poriadne utrel nos!!!!Chlapec urcite nie je najlepsi a ani najhorsi zbrojar, po pri com si nezasluzi svinske jednanie ktorym si sa tu predlozil, a urcite si zasluzi viacej ucty a respektu nez mu ty podavas! Neocakavam od teba ziadnu reakciu ,preto ze je pre mna nepodstatna....bohuzial zostal sy u mna smutnym chrapunom!
reakcia na príspevok: jager - 1. Apríla 2008., 15:44

poslal: johny1. Apríla 2008., 20:33
A ešte mi napíš, odkiaľ vieš že sa mu nedarí, lebo ja pripravujem články o jeho dvoch nových exkluzívnych dvojakoch na vývoz ... A Krutý skrachuje, budem ti do konca života čistiť všetky pušky raz za týždeň ....
reakcia na príspevok: jager - 1. Apríla 2008., 16:09

poslal: johny1. Apríla 2008., 20:31
Nuž Miro čo povedať. Ja mám od krutého už druhú zbraň. Prvý bol dvojak, na ktorého jeho terajší majiteľ nedá dopustiť a druhý je guľový troják. Krutý so Šutom spolupracujú, raz robí niečo jeden pre druhého a potom zas opačne. Neviem koľko krát si bol u Krutého v dielni, ale ja asi 50. A videl som rozrobené zbrane v rôznom štádiu dokončenia. Podľa mňa tu píšeš teké hlúposti, ža naopak ja mám dojem že ti niekto zaplatil za toto ohováranie. A poviem pravdu, keby som ja bol Krutý, tak sa snažím nájsť nejaký paragraf za ohováranie alebo poškodenie dobrého mena a podaám na teba trestné oznámenie. Napísať niečo také bez toho, že by si nedržal v ruke jeho zbraň, bez toho že by si niekedy bol u neho v dielni, tak to je nielen vrchol drzosti ale aj pekné svinstvo. To že Šuta za Krutého letuje hlavňové zväzky je taká kravina a lož, až sa hory zelenajú. A ešte k mojmu dvoajáku, ktorý som predal. Ty si dal za svoj ako píšeš 90 000,- , mne ho krutý urobil za 31 000. Ja mám k zbrani úctu a mám úctu aj k puškárovi. Dvojak mal ísť na Čechy za 53 000 korún českých, ale či veríš alebo nie, predal som ho chlapíkovi len s miernym ziskom, aby som sa Krutému vedel pozrieť do očí. Môžem ti poskytnúť mail pána, ktorý ho chel kúpiť a spýtaj sa ho. Fakt sa ma to dotklo čo si napísal, pretože keby to bola pravda, tak ja som najväčší klamár na svete a Krutý by bol bez roboty. Neviem, čo ťa k tomu viedlo, ale každý nech si urobí svoj názor. Dve Krutého zbrane sú opísané v sekcii zbrane na PID a ostatné sú na jeho stránke. Netrvrdím, že je to najlepší majster na Slovensku, ale na 33 ročného chalana je neuveriteľne šikovný a hlavne - nie je nenažratý. Maj sa
reakcia na príspevok: jager - 1. Apríla 2008., 15:44

poslal: jager1. Apríla 2008., 16:11
A pozor! Toto nie sú prvoaprílové žartíky!

poslal: jager1. Apríla 2008., 16:09
Kruty, vie, že je to umenie, to poznal už dávno a preto sa mu to nedarí. Možno raz sa stane zázrak.
reakcia na príspevok: kettneR - 13. Februára 2008., 23:55

poslal: jager1. Apríla 2008., 16:01
Je to skutočný majster puškár. Pozdravujem majstre.
M. Učeň
reakcia na príspevok: Akela - 28. Januára 2008., 21:06

poslal: jager1. Apríla 2008., 15:44
Johny, pokiaľ ja viem, tak Kruty nemá preto čas, lebo ho nemá Jožo Šuta, ktorý za neho robý na tých "jeho" puškách 60% práce. To z dôvodu, že zatiaľ v praxi nezistil ako letovať hlavne tak, aby sa po pár ranách nerozišli. A preto, že Šuta z Budmeríc má roboty až až, tak pán Kruty je nahraný. Poznám jedného pána z Lučenca, ktorý povedal, že po Krutom už neberie žiadne opravy, jednoducho už dosť. Tak dopadol aj ten čo si mu predal guľ. dvoják, Inak aj na ňom robil sústrel J. Šuta, Odletovaná medzihlavňová šinka, ktorú pre nižšie náklady majster zbrojár robý z klinkovej ocele, 100,- Sk/1m. Iný za podobný material dávajú 2000,- Sk. Jano, už som toľko chvály od teba tu na stránkach čítal na Krutého robotu, že som sa nemohol ubrániť pocitu, že ti za reklamu platí;). To je dôvod prečo som sa pripojil, aby tí čo majú záujem o puškárske špičkové práce, mohli zvažovať na koho sa z prácou obrátia. Ja som si u pána z Lučenca nechal urobiť guľ. dvoják 8x57 JSR/ 8x57 JRS zo sústrelom 2 cm na 80m, za 90 000,- Sk a ty si svoj predal v tom istom kalibry zo sústrelom 8 cm na 50m z 50 -kami hlavňami za 35 000,- Sk. To len pre porovnanie, ako si napísal cena zodpovedá kvalite.
Prepáč Jano, dúfam, že som nenapísal nič, čo by ťa mohlo nahnevať. Nemôžem zato, píšem tak ako sa veci majú.
reakcia na príspevok: johny - 12. Septembra 2006., 15:05

poslal: Palo21821. Marca 2008., 14:01
v ganovciach pri pp- pan Chmelar
reakcia na príspevok: palok5 - 27. Februára 2008., 08:29

poslal: forester0121. Marca 2008., 13:40
V Lučenci pán Szerzedyi 0905455736, teda ak bude mať čas.
reakcia na príspevok: damihalik - 20. Marca 2008., 10:03

poslal: damihalik20. Marca 2008., 10:03
Dobry den prajem, prosim Vas, neviete mi poradit, kto by mi mohol urobit klapkovu montaz na gulobrok Brno802? Vopred dakujem za pripadnu odpoved.

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
14 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 1.588 sekund