[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· imo60:
Náhodne vybratá fotka-imo60-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - Kahles

Späť k témam
poslal: pindo26. Marca 2012., 22:50
Mám Kahles už asi 15 rokov. Je to model na ktorý sa zvrchu miesto krytu horizontálneho nastavovania osnovy dá naskrutkovat osvetlovacia jednotka. Objednal som ho u predajcu v Rakúsku.Po zaplatení zálohy mi bol oznámený termín dodania.Nakolko to do určeného termímu výrobca nestihol dodať,predajca mi oznámil že ak nestiahnem objednávku dostanem od výrobcu zľavu 20% +20% zľavu od predajcu. Po mojom písomnom prehlásení zo súhlasom z novým termínom mi bol puškohľad z asi mesačným oneskorením dodaný a do dneška mi bez problémov slúži.
reakcia na príspevok: miso - 22. Februára 2012., 20:25

poslal: sibo26. Marca 2012., 17:00
Ako kolvek to je, v pripade reklamacie vsetky naklady spojene s posudenim reklamacie znasa vzdy predajca, je jedno aky je vysledok reklamacie. Tak to hovori zakon. Takze ak od teba pozaduju peniaze za reklamaciu tak je to protizakonne. ak pozaduju peniaze za generalnu opravu, ktoru si neziadal toto tiez nie je celkom ok a v zasade by opravu ani bez tvojho predchadzajuceho odsuhlasenia vykonat nemali. je to dost zvlasny postup co popisujes ale praktiky su rozne.
reakcia na príspevok: meszarosoto - 28. Februára 2012., 23:11

poslal: meszarosoto28. Februára 2012., 23:11
Kupoval som to u Fraňa v Nitre. Vybavil to veľmi seriózne k mojej spokojnosti, ta že O.K.
reakcia na príspevok: Akela - 28. Februára 2012., 21:33

poslal: Akela28. Februára 2012., 21:33
A napáš kde si to kupoval a následne reklamoval. Som prekvapený, mám 2x Kahles a nedal by som ho za nič. Kazia sa však aj papierovo lepšie značky.
reakcia na príspevok: meszarosoto - 21. Februára 2012., 18:35

poslal: meszarosoto23. Februára 2012., 19:46
Napíš prosím niečo konkrétnejšie na môj mail, predajca, spôsob reklamácie a pod.: meszaroso@pastovce.sk
Ďakujem.
reakcia na príspevok: taktotedanie - 23. Februára 2012., 15:05

poslal: taktotedanie23. Februára 2012., 15:05
Ja by som si tú informáciu od predajcu,že Ti to neurobia v záruke a musíš za to zaplatiť, radšej ešte raz telefonicky overil u výrobcu,nakoľko som sa vo svojom živote stretol s rôznymi fintami predajcov.;/ S antireflexnou vrstvou na Kahlese CSX som mal po roku tiež problém.Riešil som to najskôr cez predajcu ,ale ten ma vyriešil podobne,ako Teba.Následne som puškohľad poslal napriamo výrobcovi a čuduj sa svete
za 3 týždne bol späť s novou antireflexnou vrstvou a všetko bolo urobené vrámci záruky.:)

poslal: miso22. Februára 2012., 20:25
Som prekvapeny, ze vyrobca, ktory ti neuzna reklamaciu, robi na puskohlade "generalne opravy", bez predchadzajucej konzultacie s tebou, ci ich vlastne chces a ci si ich aj ochotny zaplatit za sumu, ktoru budu stat. Najma ked je to vyrobca ako Kahles. Tato znacka mi je sympaticka, uvazoval som o nej, ale po tejto skusenosti som troska zaskoceny.
reakcia na príspevok: meszarosoto - 21. Februára 2012., 18:35

poslal: meszarosoto21. Februára 2012., 18:35
Pred asi rokom aj pol som kúpil Kahles Helia CSX 3x12-56. Doteraz bola spokojnosť ale v poslednej dobe som zistil na vstupnej optike zmenu sfarbenia, sklo aj po prečistení s prostriedkom na čistenie optiky hralo všetkými farbami ako dúha. Skúsenejší kolegovia tvrdili, že sa z nej derie antireflexná vrstva, tak som ju zobral naspäť predajcovi na reklamáciu, ktorý sa k tomu postavil veľmi seriózne a puškohľad poslal výrobcovi na preverenie. Asi po troch týždňoch výrobca poslal oznámenie, že reklamáciu neuznáva a požaduje odo mňa 350 € za vykonané opravy. Zo zoznamu vymenovaných nutných opráv vyplýva, že vlastne puškohľad za cca1900 € a s 30 ročnou zárukou bol totálne zničený a vyžadoval generálnu opravu. Ja som bol veľmi prekvapený, nakoľko som reklamoval len to divné sfarbenie šošovky a inak som bol s ním spokojný. Takýto puškohľad si človek kupuje skôr na celý život a nie na jednu dve sezóny a samozrejme tak sa o neho aj stará. Čistil som ho jedine s čistiacou sadou od Swarovski ako aj všetku ostatnú optiku čo mám a tie sú v poriadku. Mám aj Kahles Helia CT 3x9-50 asi 5 rokov a tá je tiež v poriadku, tak neviem pochopiť prečo práve táto jedna a to len z jednej strany. Podľa výrobcu som na vine ja nakoľko som ju poškodil. Rád by som ukázal výrobcovi puškohľady, ktoré vlastním ( Buschnell, Tactikal) už dlhšiu dobu a zaobchádzam s nimi oveľa menej šetrne a sú bez spomínaného poškodenia a pritom sú v kvalitatívnej triede úplne inde ako Kahles, alebo sa mýlim a tá 30 ročná záruka sa vzťahuje vlastne na čo?
Má z Vás niekto podobné skúsenosti ? Predajca sľúbil, že to tak nenechá a skúsi niečo vybaviť. Som zvedavý ako to nakoniec dopadne.

Späť k témam

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
12 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 1.616 sekund