[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· fopa:
Náhodne vybratá fotka-fopa-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Naše poľovníctvo: Vyšlo decembrové číslo časopisu NAŠE POĽOVNÍCTVO
Odoslané dňa: 03. 12. 2010. kým: taki

Z tlače

 
 
 
 
  
Vyšlo decembrové číslo časopisu

 
 


Na jeho stránkach nájdete:

SPEKTRUM
Informácie o aktivitách PZ
STOPA, KTORÁ SA NESTRATÍ
Niekoľko slov o tom,  prečo každý poľovník má čítať a odoberať svoj  časopis.

VÝZNAM KVALITY BIOTOPU PRE ZAJAČIU ZVER


Množstvo dobrých rád  a skúseností  odborníkov –  doc. Ing. JAROSLAVA SLAMEČKU, CSc., doc. Ing. JOZEFA GAŠPARÍKA, CSc. a Ing. MATÚŠA RAJSKÉHO – ktoré  pomôžu zvýšiť stavy zajacov v našich revíroch. Týkajú sa nielen potravy zajaca, jeho nárokov na biotop, ale článok obsahuje najmä mnoho dobrých rád súvisiacich s konkrétnymi opatreniami,  aké treba a – možno  vykonať – v každom revíriKUNYSeriál o malých šelmách pokračuje príspevkom Ing. JOZEFA HERZA, PhD.  o kunách. Síce sa už mnoho rokov lovia menej intenzívne ako  kedysi, no   často sa s nimi stretáme. Pritom  loviť kuny napr. stopovaním na obnovci je  mimoriadne náročné a zaujímavé. Aký spôsob lovu zvoliť?  Akú vábničku použiť – aj o tom  sa dočítate v príspevku, v ktorom nájdete i prehľad o počte ulovených kún v posledných desaťročiach.


NAŠE VÝBORNÉ STAVAČE
Informácia o VI. ročníku medzinárodnej súťaže hrubosrstých  stavačov (Memoriál Bohuslava Zemku), na ktorej sa výborne umiestnili stavače zo slovenských chovov.
ZOZNAMUJEME SA S NOVÝM ZÁKONOM O POĽOVNÍCTVE
Otázky čitateľov  a odpovede, ktoré  na ne pripravuje Ing. PAVOL SLAMKA  sa tentoraz  zaoberajú predovšetkým priestupkov a ich riešenia, disciplinárnych previnení a trestov uložených orgánom štátnej správy.

DVA NOVÉ TYPY ĎALEKOHĽADOV
O novinkách firmy FOMEI, ich  vylepšeniach a celkovej vysokej kvalite informuje PAVEL KLOZÍK.SOKOLIARI Z CELÉHO SVETA U NÁS
V poradí už 39. ročník Slovenského stretnutia sokoliarov bol  mimoriadne významný, píšu autori článku TOMÁŠ KRIVJANSKÝ a Ing. ALOJZ KAŠŠÁK , pretože  súčasne sa u nás po prvý raz   konala konferencia Medzinárodnej asociácie pre sokoliarstvo a ochranu dravých vtákov (IAF). Autori informujú o priebehu oboch podujatí ako aj o vysokom hodnotení  IAF úrovne sokoliarstva v SR.SPOMIENKA
Pri príležitosti nedožitých osemdesiatin  celej slovenskej poľovníckej verejnosti známeho prof. Pavla Hella  si na  tohto významného človeka, vynikajúceho vedeckého pracovníka a vysokoškolského pedagóga  spomínajú jeho spolupracovníci. Jeho  spolužiak a dlhoročný priateľ   Ing. BRANISLAV SOVIŠ sa v spomienkach vracia do spoločných študentských čias. CESTA ZA DROPOM FÚZATÝM´


Na  vzdelávania Ekologického a trvalo udržateľného obhospodarovania zveri v súčasných  podmienkach absolvovali jeho účastníci  zaujímavú exkurziu  za dropom fúzatým do Národného parku Ferto Hanság v Maďarsku. O poznatkoch, ktoré naši poľovníci získali na exkurzii, informujú JAROSLAV SLAMEČKA a  DUŠAN MERTIN. 


MOJE LAJKY
Majiteľ chovateľskej stanice Račiansky Jas  TAGIR YAKYAEV  píše o vynikajúcich poľovníckych schopnostiach západosibírskej lajky. Vyzdvihuje ich vyváženú povahu a temperament a po mnohoročných skúsenostiach  potvrdzuje: lajky sú jedinečné.


ÍRSKY JEMNOSRSTÝ PŠENIČNÝ TERIÉR
Autor seriálu  o plemenách poľovne upotrebiteľných psov Ing. JÁN ZAJAC  predstavuje v tomto čísle írskeho jemnosrstého teriéra, ktorý ešte donedávna bol v európskych krajinách pomerne vzácny. V  posledných rokoch však  čoraz viac poľovníkov objavuje jeho jedinečné vlastnosti:  odvahu a schopnosť  spoľahlivo a odvážne duriť, pričom ostáva i príjemným spoločníkom.


Z NAŠEJ HISTÓRIE
V treťom pokračovaní Ing. JOZEF HERZ, PhD., autor prehľadu o činnosti slovenskej poľovníckej organizácie  pri príležitosti 90. výročia jej vzniku  hodnotí veľké zmeny, ktoré dosiahla  na úseku poľovníckej kynológie a strelectva.

ŽENA A POĽOVNÍCTVO
V závere seriálu venovanom Poľovníctvu vo výtvarnom umení sa jeho autor Ing. MARIAN ČÍŽ zaoberá večnou inšpiráciou umelcov, ktorým je – žena. Motív ženy  bol oddávna obľúbený i vo výtvarnom prejave, ktorý súvisel s poľovníctvom.
  Diana na love


PREDSEDOVE SLASTI A STRASTI
V našich rozhovoroch pokračujeme stretnutím s Ing. JOZEFOM TURZOM, predsedom Mestskej organizácie SPZ Bratislava. O. i. odpovedá na otázky, ako sa  hospodári v revíroch obklopujúcich naše hlavné mesto,  ich špecifických podmienkach, o tom, prečo sa u nás vo veľkopredajniach neponúka naša, ale iba zahraničná divina, prečo sa  v nadchádzajúcej plesovej sezóne nebude konať poľovnícky ples... Z rozhovoru sa čitateľ dozvie tiež, kde a kedy sa mu splnil poľovnícky sen.ZELENÉ PRÍBEHYV ponuke dvanásteho čísla  nájde  čitateľ tri príbehy:  ZLATÝ SRNEC, PRÍPAD JABLKÁ a DARČEK POD STROMČEK.AKO SA POZORUJÚ MEDVEDE

Náš spolupracovník MICHAL KALAŠ  informuje o monitoringu  medveďa hnedého  z konca júna t.r.  v oblasti Národného parku Malá Fatra. Bolo to sledovanie „naživo“, na ktorom sa zúčastnilo viacero dobrovoľníkov: musia vonku v prírode zotrvať nielen keď svieti slnko, ale aj keď prší alebo  fúka vietor.  V príspevku sú všetky údaje, ktoré pozorovatelia zistili.


ZIMNÍ NÁVŠTENÍCI ZÁHRADPohľad do zimnej pustej záhrady, ktorú  oživujú iba náhodní  operení návštevníci,  nám ponúka autor príspevku a fotografií Ing. ĽUBOR ČAČKO.  Všimnime si, ktorí sú to, aby sme  vedeli identifikovať každého, ktorý  v našej záhrade pokrytej snehom bude hľadať našu pomoc. 


POĽOVNÍCI NA HRADE MODRÝ KAMEŇ
„Bola to pred piatimi rokmi šťastná myšlienka – zorganizovať v  príjemnom prostredí areálu modrokamenského hradu a v okolitom lesoparku Poľovnícke dni na hrade...“ píše autor článku Mgr. PETER KUŠÍK.  Išlo o podujatie, na ktorom poľovníci okresu Veľký Krtíš nielen oslávili svoj sviatok, ale predovšetkým širokej verejnosti  predstavili  svoju činnosť  a tak pre ňu si získali jej záujem i podporu.

DOBRÚ CHUŤ!

Ponúkame recept  majstra kuchára MIROSLAVA GABAJA na grilovanú prepelicu.


PRAKTICKÝ POĽOVNÍKDve stránky aktuálnych rád pre našu činnosť v revíri, kalendár lovu, dobrý tip, niekoľko slov o tom, čo sa deje v revíri,  rubrika Východy a západy Slnka a Mesiaca  v decembri...


VLČÍ MASAKER...

... sa udial v Nemecku, kde  vlci zabili pri košiari 33 oviec. Ako Kravy ohrozujú jelene, Líška napadla drogériu a ďalšie  informácie z európskej a svetovej poľovníckej tlače ponúkame   v rubrike ZAUJÍMAVOSTI.


 – Náhodou je to dobrý nápad! Jedlička aj tak opŕchne...!


NEPREHLIADNITE

POZRITE SI „NAŠU PONUKU“ – celkom isto v nej nájdete  inšpiráciu i na vhodný vianočný darček pre vašich blízkych a priateľov. Veľký výber  poľovníckej optiky, nožov, užitočných doplnkov, kníh a DVD s poľovníckou tematikou.


 
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte konto? Môžete si ho vytvoriť.

· Viac o Z tlače
· Iné články od: taki


Najčítanejšie články Z tlače:
Predstaví sa Vám vydavateľstvo poľovníckej literatúry HUBERTLOV Stránka vhodná na tlač Stránka vhodná na tlač

 Poslať tento článok priateľovi, známemu Poslať tento článok priateľovi, známemu


Súvisiace témy

Z tlače

Komentáre k tomuto článku nie sú dostupné.


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 0.072 sekund