[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· lovec72:
Náhodne vybratá fotka-lovec72-roháč obyčajný-pár

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


SPZ: PROPOZÍCIE Medzinárodný festival filmov s tematikou Poľovníctvo a ochrana prírody pod názvom „Levice- Hubertlov 2013“
Slovenský poľovnícky zväz
 
 
 
 
Pri príležitosti konania Levických poľovníckych dní, ktoré sa uskutočnia v Leviciach v dňoch 19. 3. – 24. 3. 2013 v CK Junior v Leviciach je vyhlásený Medzinárodný festival filmov „Levice- Hubertlov 2013“ ako súťažná prehliadka filmov s tematikou poľovníctvo a ochrana prírody.

Festival nadväzuje na tradíciu konania už 17 ročníkov filmových festivalov počas Levických poľovníckych dní. Za toto obdobie sa predstavilo viac ako 306 filmov od slovenských, ale aj zahraničných autorov súťažiacich v jednotlivých kategóriách. Prostredníctvom týchto filmov nám autori objektívom kamery ponúkli rozmanitosť prírody a poľovníctva. Rokmi nám tak vzniká zaujímavá a náučná zbierka filmov, ktoré sú z roka na rok svojim prevedením kvalitnejšie a precíznejšie vypracované.

  3. Februára 2013 Čítať ďalej...   

SPZ: CELOSLOVENSKÉ POĽOVNÍCKE SLÁVNOSTI – 22. ROČNÍK
InéHubertovská kvapka krvi 

V roku 2010 sme po prvýkrát realizovali odber krvi priamo počas Dní sv. Huberta. Vtedy darovalo túto vzácnu tekutinu 27 dobrých ľudí a v roku 2011 ich bolo už 33. Patrí im naše poďakovanie.
Týmto stručným príspevkom sa obraciam na poľovníkov s výzvou zapojiť sa i tohto roku do Hubertovskej kvapky krvi. Odber sa uskutoční 1. septembra 2012 - v sobotu od 7.30 do 11.00 hod.v kaštieli – vstup z parku. Každý  kto daruje krv dostane poľovnícky guláš a vstupenku na návštevu múzea. Poľovíci sú ľudia s dobrým srdcom. Verím, že sa opäť zapoja do Hubertovskej kvapky  krvi a pomôžu tak tým, ktorí to najviac potrebujú. Vopred ďakujem a teším sa na stretnutie vo Svätom Antone.
                                                                                                                         
Marian Číž

 21. Augusta 2012 Čítať ďalej...   

SPZ: Ing. TIBOR LEBOCKÝ prezidentom najväčšej poľovníckej organizácie na Slovensku - Slovenského poľovníckeho zväzu, člena SPK
Iné

Dňa 16 . 6.   2012  v Nitre sa uskutočnil X. Snem Slovenského poľovníckeho zväzu. Najväčšej poľovníckej organizácie , člena Slovenskej  poľovníckej komory .  Na sneme sa zúčastnilo 146 delegátov z 58 okresných a regionálnych organizácií,  20 hostí a 7 zástupcov  médií. Program X snemu SPZ bol nasledovný:

 19. Júna 2012 Čítať ďalej...   

SPZ: LEVICKÉ POĽOVNÍCKE DNI 2012
Iné


 17. Marca 2012 Čítať ďalej...   

SPZ: PREČO MÁ MARIÁN ČÍŽ PRAVDU?
Informácia

PREČO MÁ MARIÁN ČÍŽ PRAVDU?


Nezvyknem sa zapojiť do žiadnych internetových diskusií a už vôbec nie vo veciach, ktoré sa  dotýkajú  politiky  alebo  poľovníctva,   a to  z jednoduchého  dôvodu.   Všetko,   čo  som mohol a vedel urobiť, som urobil v čase, keď som mal na chod vecí aký­ taký, ale predsa len reálny vplyv. Na mudrovanie o tom, čo by bolo keby bolo nemám ani čas a ani chuť.
Keď som si však  prečítal predvolebný apel môjho dobrého priateľa a dlhoročného spolupracovníka, Mariána Číža, zamrazilo ma a vážne som spozornel. Ten apel je totiž čistý ako horský potok, len škoda,  že to poľovnícka  pospolitosť   nemá   už   dávno   takto zorganizované.   Pretože  tak,   ako  existuje  tisíc  dôvodov  prečo  má  Marián  pravdu,   tak  isto existuje  tisíc  dôvodov  znovu  a znovu  vysvetľovať, prečo  aj   horský  potok  tečie  vždy  dolu svahom a nikdy nie naopak.
 
Uvediem aspoň dva z tých, ktoré považujem za obzvlášť dôležité:

  8. Marca 2012 Čítať ďalej...   

SPZ: OZNAM
Informácia

Drahí poľovnícki priatelia, dobrí ľudia!


Dlho som váhal, či mám týchto pár riadkov napísať, lebo dnes už takmer nikto nevie, ako bude akýkoľvek verejne prezentovaný názor človeka (píšem ho výlučne vo svojom mene), zneužitý všadeprítomnými expertmi , zdeformovaný, či komentárom „významných“ analytikov úplne znehodnotený.
Verím však, že na Slovensku sú stále ešte - zdravým sedliackym rozumom mysliaci dobrí ľudia a verím, že ich vôbec nie je tak málo, ako si myslia tí, ktorí chcú rozhodovať o ich osudoch.

  7. Marca 2012 Čítať ďalej...   

SPZ: CELOSLOVENSKÉ POĽOVNÍCKE SLÁVNOSTI DNI SV. HUBERTA 2011
Podujatia
Celoslovenské poľovnícke slávnosti Dni Sv. Huberta 2011
Sú usporiadané pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
 
P R O G R A M

 19. Augusta 2011 Čítať ďalej...   

SPZ: REPREZENTAČNÉ DRUŽSTVO SLOVENSKA MAJSTROM EURÓPY V POĽOVNÍCKEJ KOMBINOVANEJ STREĽBE!
Slovenský poľovnícky zväz
V dňoch 1. – 3. júla 2011 sa konali IV. Majstrovstvá Európy v poľovníckej kombinovanej streľbe v Maďarskej republike v Sarlóspuszta.
Na Majstrovstvách Európy sa zúčastnilo 12 kompletných národných tímov (163 jednotlivcov z 14 krajín, z toho 5 žien, 9 juniorov a 25 veteránov ).
Slovenskú republiku reprezentovalo šesťčlenné družstvo SPZ v zložení:
 Ing. Anton Molnár ( Lesy SR š.p.), Ing. Viliam Kocsis (OkO SPZ Komárno), Igor Solnica (Lesy SR š.p.), Igor Nekoranec (Turčianska RgO SPZ ), Peter Krchňavý (Lesy SR š.p.),  Ing. Róbert Láska  (Lesy SR š.p.).

 15. Júla 2011 Čítať ďalej...   

SPZ: POĽOVNÍCKA A RYBÁRSKA BURZA
Informácia


KDE:    
SÝPKA pri KAŠTIELI
VO SV. ANTONE


KEDY:
16.júla 2011 od 10.00 – 14.00 hod.

VLOŽNÉ:    5,- €

-    môžete ponúknuť na predaj, resp. na výmenu poľovnícke a rybárske oblečenie, klobúky, obuv, gombíky, šperky, palice, vábničky, pozorovaciu a streleckú optiku, odznaky, známky, umelecké predmety, obrazy, nože, pasce a rôzne iné doplnky OKREM ZBRANÍ A STRELIVA.


Bližšie informácie na tel.čísle: 045/ 691 39 32, e-mail: info@msa.sk, rackova@msa.sk.

 15. Júla 2011 Čítať ďalej...   

SPZ: Ďalší medzinárodný úspech slovenského poľovníctva, DR. IMRICH ŠUBA – VICEPREZIDENTOM C.I.C.
InformáciaNa slávnostnom otvorení celoštátnej výstavy „Poľovníctvo a príroda - Bratislava 2011“ - dňa 15. júna  – za prítomnosti prezidenta SR - J.E. Ivana Gašparoviča, uviedol vo svojom prejave prezident C.I.C. p.Bernard Lozé prvýkrát oficiálne Dr. Imricha Šubu ako viceprezidenta Medzinárodnej rady pre poľovníctvo a ochranu zveri C.I.C. pre strednú a východnú Európu. Výkonný riaditeľ ústredia SPZ a SPK bol do tejto významnej funkcie zvolený 15. mája 2011 - na 58. generálnom zhromaždení v ruskom Petrohrade.

 23. Júna 2011 Čítať ďalej...   

SPZ: MEDZINÁRODNÝ FILMOVÝ FESTIVAL MÁ SVOJHO VÍŤAZA
Slovenský poľovnícky zväz
Úspešná Celoštátna poľovnícka výstava Poľovníctvo a príroda 2011 sa vyznačovala aj mnohými sprievodnými podujatiami. Medzi tie najvýznamnejšie patril aj Medzinárodný filmový festival „Poľovníctvo a príroda“

 21. Júna 2011 Čítať ďalej...   

SPZ: Do Incheby zavíta najväčšia poľovnícka výstava
Slovenský poľovnícky zväz
V termíne od 15. do 19. júna sa na výstavisku Incheba Expo Bratislava koná výnimočná celoštátna výstava s medzinárodnou účasťou, Poľovníctvo a príroda. Jej načasovanie na jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody, nie je náhodné. Podujatie určené odbornej i širokej verejnosti má za cieľ propagovať aktívnu ochranu prírody a priblížiť čo všetko so sebou poľovníctvo ako životný štýl prináša. „Svätohubertovský princíp“ -  starostlivosť a až potom lov alebo chráň a potom zbieraj plody, ktoré príroda poskytuje sú hlavnými myšlienkami výstavy, a zároveň odkazom, ktorý chce sprostredkovať verejnosti. 
Výstava predstaví najlepšie výsledky chovu posledných šiestich rokov a prinesie aj všetky informácie o tom, ako sa stať dobrým poľovníkom. Záujemcom o poľovníctvo ukáže najmodernejší systém vzdelávania a skúšok. Poľovníci – odborníci vnímajú výstavu ako platformu pre výmenu poznatkov, vzhliadnutie najvýznamnejších trofejí a účasť na odborných sprievodných podujatiach. Počas výstavy sa na ploche viac ako 15 000 m² predstaví takmer 200 vystavovateľov zahŕňajúcich komerčné subjekty, popredné inštitúcie zaoberajúce sa poľovníctvom, ako aj expozície predstavujúce krásu poľovníctva prostredníctvom trofejí, diorám a preparátov zvierat. Okrem Slovenska majú zastúpenie aj Bulharsko, Česká republika, Estónsko, Chorvátsko, Juhoafrická republika, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko.

 16. Júna 2011 Čítať ďalej...   

SPZ: Informácie k celoštátnej poľovníckej výstave s medzinárodnou účasťou POĽOVNÍCTVO A PRÍRODA, BRATISLAVA 2011
Slovenský poľovnícky zväzSlávnostné otvorenie 15. júna 2011 o 10.00 hod. Hala B.0

Otvorené denne: 15. júna - 19. júna 2011 od 9.00 do 19.00 hod.

Vstupné: 6.- € os/deň
Zľavnené vstupné: skupiny nad 10 osôb 5.- € os/deň
Študenti, žiaci nad 15 rokov a dôchodcovia 4.- € os/deň
Deti do 15 rokov a držitelia preukazu ZŤP zdarma
Parkovanie: osobný automobil 5.- € na deň, autobus 10.- € na deň

PROGRAM SPRIEVODNÝCH PODUJATÍ CVPP 2011:

 15. Júna 2011 Čítať ďalej...   

SPZ: FUNKCIE A ÚLOHA POLOVNÍCTVA V SÚCASNEJ SPOLOCNOSTI
Iné


 15. Júna 2011 Čítať ďalej...   

SPZ: Vstup na celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011 v Bratislave za ZNÍŽENÉ VSTUPNÉ CENY
Informácia


Slovenský poľovnícky zväz
a Slovenská poľovnícka komora usporiadajú v dňoch 15. – 19. júna 2011 celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011. Výstava sa uskutoční v priestoroch výstaviska Incheba Expo v Bratislave, v mesiaci jún, ktorý je mesiacom poľovníctva a ochrany prírody.

V rámci spolupráce Slovenského poľovníckeho zväzu s výstaviskom Incheba Expo v Bratislave, Vám ponúkame možnosť navštíviť celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011 v Bratislave, v dňoch 15. - 19. júna 2011 za znížené vstupné ceny. Po vytlačení a vyplnení kupónu, môžu školy, poľovníci,  lesníci a rybári navštíviť túto výstavu za  lacnejších podmienok. Pre skupiny návštevníkov nad 10 osôb po predložení vyplneného kupónu platí zľavnené vstupné 5.- € na osobu. Toto zvýhodnenie platí pre Slovenských, Českých, Maďarských a Rumunských záujemcov. Ďalšie informácie nájdete v kupóne, prípadne kontaktujete kanceláriu SPZ alebo SPK.

- K u p ó n -  pre školy, lesnícke, poľovnícke a rybárske organizácie, ktoré majú záujem navštíviť celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011 v Bratislave  skupinovou formou (10 a viac osôb). (formát Word 97-2003  .doc)


  - K u p ó n -  pre školy, lesnícke, poľovnícke a rybárske organizácie, ktoré majú záujem navštíviť celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011 v Bratislave  skupinovou formou (10 a viac osôb). (formát .pdf)

 10. Júna 2011 Čítať ďalej...   · Zákl. charakteristika
· Poľovníctvo Lesov SR
· Poplatkový lov
· Ubytovanie a turistika
· Lesy SR – video
Kattints ide

· Bazár

· Chovné stanice
· Oprava zbraní
· Optika
· Organizárori poľovačiek
· Podložky pod trofeje
· Poľovnícke obchody
· Poľovnícke šperky
· Poľovnícke nože
· Poľovnícke združenia
· Preparátori· Otázky
· Právne prípady

Momentálne je online hostí a členov.

Si anonymný užívateľ. Zaregistrovať sa môžeš tu

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte konto? Môžete si ho vytvoriť.

30. máj
· PROPOZÍCIE Medzinárodných majstrovstiev vo vábení jeleňov
27. máj
· PROPOZÍCIE medzinárodneho festivalu filmov s tematikou
13. marec
· ŠKODY ZVEROU A NA ZVERI A MOŽNOSTI ICH OBMEDZENIA
04. február
· LEVICKÉ POĽOVNÍCKE DNI 2011
04. november
· VZÁCNA NÁVŠTEVA V POĽOVNÍCKOM MÚZEU VO SV. ANTONE
31. október
· SOKOLIARI Z CELÉHO SVETA NA SLOVENSKU
14. október
· JELEŇOVITÉ SVETA
05. október
· PETÍCIA a PROTEST proti pripravovanej novele zákona č. 190/2003 o strelných zbraniach a strelive
26. september
· O Z N Á M E N I E
11. september
· CELOSLOVENSKÉ POĽOVNÍCKE SLÁVNOSTI DNI SV. HUBERTA 2010 Napriek daždivému počasiu sa na podujatí zúčastnil rekordný počet návštevníkov!
09. september
· 1.ročník celoslovenskej súťaže v príprave poľovníckych špecialít „HUBERT – GASTRO TERCHOVÁ 2010“
31. august
· CELOSLOVENSKÉ POĽOVNÍCKE SLÁVNOSTI DNI SV. HUBERTA 2010
25. júl
· VII. MAĎARSKO – SLOVENSKÝ POĽOVNÍCKY DEŇ Nagybörzsöny
07. júl
· Jubilejný 20. ročník Dní Sv. Huberta SRDEČNE POZÝVAME!
29. jún
· EKOLOGICKÉ ZÁKLADY OCHRANY LESA PROTI POŠKODZOVANIU ZVEROU
03. jún
· ŠALA 2010 - VIII. okresný poľovnícky deň
19. máj
· KLUBOVÁ VÝSTAVA STAVAČOV
11. máj
· V SLUŽBÁCH PRÍRODE - 90 rokov organizovaného poľovníctva na Slovensku
10. máj
· II. ROČNÍK ŽITNOOSTROVSKÝCH POĽOVNÍCKYCH SLÁVNOSTÍ
20. apríl
· Medzinárodný filmový festival Hubertlov – Levice 2010 o Putovný pohár HUBERTLOVU

Staršie články


Arniho stránka

jagdterrierclub

KLUB CHOVATEĽOV POĽOVNÝCH SLIEDIČOV

Strelecké podujatia

Orol skalný

Ochrana dravcov na slovensku

AB - Centrum -- poľovačky do celého sveta
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 0.137 sekund